Hoşgeldiniz  

GENÇLİK 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ İÇİN HAZIR

admin | 13 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliğinin destekleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonuyla yapılacak olan 15 Temmuz etkinlikleri için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Etkinlikler kapsamında online olarak satranç, dart ve oryantring turnuvaları düzenlenecek. 15 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00’da Batı Raman Atletizm Pistinde 15 erkek ve 15 kız sporcunun katılımıyla, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Sancak Koşusu’ yapılacak. Ardından aynı gün saat 22.00’da ise Cumhuriyet Meydanından start alacak olan ‘Sancak Koşusu’ 24 sporcunun katılımıyla, 100 metre arayla Atatürk Parkında Sancağın özel bir sporcu tarafından Gençlik ve spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’e verilmesiyle son bulacak.

İLK ÜÇE TABLET HEDİYE EDİLECEK

15 Temmuz etkinliklerine Vali Hulusi Şahin’in ciddi anlamda destek verdiğini belirten, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk ilk üçe giren sporculara birer tablet hediye edileceğini söyledi. İl Müdürü Özperk; “Sayın Valimiz Hulusi Şahin etkinliklerimize ciddi anlamda destek veriyor. Bizde uzman ekibimizle tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Yapacağımız etkinliklerimizde tüm halkımızın destek vermesini bekliyoruz. Çünkü 15 Temmuz milletçe bir kahramanlık destanının zafer tarihidir ve bu akıllara, hafızalara kazındı. Unutmamak, unutturmamak için her yıl milletimizin can siperine direnişin hatırına bu günü bir zafer ve kahramanlık günü olarak kutluyor, tüm vatandaşlarımızın bizle beraber, meydanlarda olmasını bekliyoruz.” diye konuştu. Özperk ayrıca, 15 Temmuz şehitlerini rahmetle andıklarını belirterek, şehitlere ve gazilerine çok şey borçlu olduklarını da sözlerine ekledi.

159 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.