Hoşgeldiniz  

‘GENÇLİK KONGRESİ’ DÜZENLENDİ

admin | 26 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

On farklı şehirdeki üniversitelerin sosyoloji bölümlerinde okuyan sosyoloji lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katıldığı ‘Sosyal Değişme ve Gençlik’ temalı ‘3. Sosyoder Gençlik Kongresi’ gün boyu süren ilmi faaliyetlerle bir bilgi şölenine dönüştü.

Batman Üniversitesi ile Sosyoder Derneği tarafından organize edilen ‘Sosyal Değişme ve Gençlik’  temalı ‘3. Sosyoder Gençlik Kongresi’ Batı Raman Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlendi. ‘Sosyal Değişme ve Gençlik’  temalı ‘3. Sosyoder Gençlik Kongresi’ saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmalarıyla başladı. Kongreye Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Sosyoder Başkanı Prof. Dr. Sami Şener, Batman Üniversitesi öğrencileri ile Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden öğrenciler katıldı.

Kongrede konuşma yapan Rektör Durmuş, “Bu kongreyi Şener hocam bize önerdiğinde çok mutlu olduk. Ankara ve Konya’nın ardından üçüncüsünü de Batman da yapmaktan ve ev sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Sosyologlar Derneği’nin 3. Kongresi’ni Batmanda yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Sosyoder Başkanı Prof. Dr. Sami Şener, “Öncelikle Batman Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’ne ve Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aydın Durmuş’a teşekkür ederim.” dedi. Açılış konuşmalarının ardından sabah iki, öğleden sonra iki olmak üzere toplam 4 oturumda bildirilerini sunan genç sosyologlara ve emeği geçen akademisyenlere Rektör Durmuş tarafından Üniversite plaketi ile ay-yıldız rozet takdim edildi.

222 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.