Hoşgeldiniz  

GENÇLİK MERKEZİNDEN 16 BİN GENÇ FAYDALANDI

admin | 24 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgar, 4 gençlik merkezinden bir yıl içinde sportif, kültürel, sanatsal, mesleki ve diğer birçok branşta 16 bin gencin, katılım sağladığını ve 2021 yılında hedeflerinin 50 b.in olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Batman’da kurulan 4 Gençlik Merkezi sayesinde gençler bilgi ve becerilerini geliştirme imkânına kavuştu.  Gençlik ve Spor Bakanlığınca Batman’da gençlerin bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sunmak amacıyla kurulan 4 Gençlik Merkezinden bir yılda 16 bin birey yararlandı. Her geçen gün ilginin arttığı Gençlik Merkezleri adeta gençlerin ikinci evi haline geldi. Bu merkezlerde özellikle salgın sürecinde gençlerin motivasyonunu artıran aktiviteler yapılırken sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına titizlikle uyuluyor. Gençlik Merkezleri, bünyesinde barındırdığı bilişim salonu, müzik odası, kütüphane, kafeterya, çalışma salonları, konferans ve toplantı odası gibi alanlarda kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerle gençlere hizmet veriyor.

“GENÇLER BU ÜLKENİN GELECEĞİDİR”

Batman Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgar “Gençlik Merkezlerinde gençlere yönelik sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerin aralıksız sürüyor. Temel hedefimiz gençlerin boş zamanlarında kendilerini geliştirecek sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetler sunmak. Onları herhangi bir branşta eğitecek faaliyetler sunmak istiyoruz.” diyen Rüzgâr, bütün kurs ve aktivelerin ücretsiz olduğunu bildirdi. Gençlerin arzu ettiği zaman Gençlik Merkezlerinden istifade edebileceğini dile getiren Rüzgâr; “Örneğin, buraya gelen öğrenciler belli bir süre sonra ya bağlamayı ya gitar çalmayı öğrenecek ya da resim kursunda kendini geliştirecek veya sportif faaliyetlerle kariyerlerine katkı sunacak edinimler kazanacaklar” dedi.

“BURASI GENÇLERİN İKİNCİ EVİ GİBİDİR”

Rüzgar, gençlerin ikinci evi haline gelen merkezlerde gençleri ağırlamak istediklerini söyledi.  Merkezlerin güvenli, gençlerin kendilerini geliştirebilecekleri güzel mekanlar olduğunu belirten Rüzgar “Gençlik merkezleri çeşitli aktivitelerin olduğu, gelip sıkılmadan vakit geçirebilecekleri alanlardır. Bundan dolayı gönülleri rahat bir şekilde Gençlik Merkezinin faaliyetlerinden faydalanabilirler. Gençler boş zamanlarını değerli aktivitelerle doldurmamaları halinde farklı yollara yönelebilir. Bu yüzden kapılarımız onlara hep açık. Gönül kapılarımız da açık. Diledikleri zaman ve saatte gelip etkinliklerimizden faydalanabilirler. Yeter ki bize başvursunlar ve talepte bulunsunlar. Bizim onlar için yapabileceğimiz çok şeyimiz var. Gençler bu ülkenin geleceğidir. Bu ülkenin geleceğinin gençlerinin donanımlı, nitelikli olmasını temenni ediyoruz. Umuyoruz ki gençler merkezlerin faaliyetlerinden diledikleri gibi faydalanırlar” dedi

102 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.