Hoşgeldiniz  

GENÇLİK MERKEZİNE ZİYARET

admin | 02 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve İl Başkanı Akif Gür’ün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Burada portatif havuzda eğlenen çocukları ziyaret ederek onlarla sohbet eden Özdemir ve Gür, çocukları sosyal mesafe konusunda uyarmayı da ihmal etmedi.

Buradaki kursları gezen Özdemir ve Gür, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şafi Özperk’ten kurslar hakkında bilgi aldı.

Özdemir, burada yaptığı konuşmada Gençlik ve Spor Bakanlığının 2020 yılı içerisinde Batman’a 13 milyon liralık yatırım yapacağını belirterek “Batman Merkez aydınkonak sentetik çim sahanın değişimi, çevre istinat ve ihata duvarlarının yapımı, Batman merkezde 3 adet prefabrik spor salonu, Batman merkez 19 mayıs olimpik yüzme havuzu bakım ve onarımı, Batman merkez 19 mayıs semtinde bulunan 2 nolu sentetik sahaya tribün ve soyunma odası yapımı, Batman merkezde 2 adet 25×50 m ebatında sentetik çim saha Batman merkez ve Kozluk’ta açık yarı olimpik yüzme havuzu Kozluk ilçemizde 25×50 m ebatında sentetik çim saha ve 2’li soyunma odası,  Sason ilçemizde yapımı devam eden sentetik yüzeyli futbol sahası, tribün ve soyunma odası inşaatı devam etmekte, ayrıca25x50 m ebatında sentetik çim sahası da yapılacak. Hasankeyf ilçemizde sentetik çim yüzeyli futbol sahası, tribün ve soyunma odası, Kozluk, Beşiri, Gercüş Kayapınar, Sason Yücebağ ve Batman Merkez’de toplam 9 adet tek potalı basketbol sahası yapılacak. Toplam tutarı 13 milyon TL’yi bulan bu yatırımlar 2020 yılı içerisinde halkımızın hizmetine sunulacaktır” dedi.

Başkan Gür ise Türkiye’de gençlik merkezlerine son zamanlarda önem verildiğini belirterek, gençlerin bu kurslardan yararlanması gerektiğini söyledi.

285 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.