Hoşgeldiniz  

GENÇLİK SPOR, ELİF EVA İÇİN KERMES DÜZENLEDİ

admin | 06 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’da yaşayan Tenha çiftinin 9 aylık kızları Elif Eva’ya bir süre önce nadir görülen Spinal Müsküler Atrofisi (SMA) tanısı konulmuştu.

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezleri, SMA hastası olan 9 aylık Elif Eva için Atatürk parkında kermes düzenledi.

Gün boyu gençlerin evlerinden getirdikleri yiyecekleri satarak Elif Eva’ya destek olmak isteyen gençler her kesimden büyük takdir gördü.

Bu tür toplumsal ve insanı kampanyalara herkesin ciddi anlamda destek olması gerektiğini belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, gençlerle birlikte katkı sunmak için kermes projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Rüzgâr yaptığı açıklamada “İnşallah Elif Eva bebeğimiz kısa zamanda sağlığına kavuşur. Bizde il genelindeki Gençlik Merkezlerimizdeki liderlerimiz ve gönüllü gençlerimizle kermes düzenleyerek katkımızın olmasını istedik. Destek veren tüm gençlerimize ve kermese gelerek katkı sunanlara teşekkür ederim. Dualarımız her zaman Elif Eva ile birlikte olacak. Allah en kısa zamanda şifa verir inşallah.” dedi. Kızının her geçen gün hareketlerini kaybettiğini belirten Elif Eva’nın babası Enes Tenha; “Akrabalarımız ve dostlarımız sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. Bir ayda da yaklaşık 80 bin TL toplandı. Tedavinin maliyeti 2,4 milyon dolar. Özel sektörde çalışıyorum. İmkânım ortada. Bebeğimiz ölmesin. Eşim, her gün 5 cihazın desteğiyle kızımıza bakıyor” dedi.

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.