Hoşgeldiniz  

GENÇLİK’TE, KONTENJAN SINIRI YOK

admin | 13 Haziran 2019 | Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Kategorilendirilmemiş, Röportajlar, Sağlık, Spor, Teknoloji, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

GENÇLİK’TE, KONTENJAN SINIRI YOK

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ‘İl Spor Merkezleri’ bünyesinde açtığı yaz kurslarında, başvuru yapan 07-18 yaşarasındaki bütün çocuk ve gençlerin faydalanacağı belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘İl Spor Merkezleri’ ve Milli Eğitim Bakanlığının ‘Hayat Boyun Öğrenme’ programları çerçevesinde koordineli bir şekilde açtıkları yaz kurslarında yaklaşık 30 branşta, yüzlerce kadrolu, sözleşmeli ile ek ders karşılığında antrenör görev alıyor.

“HEDEF, YAZI SPORLA GEÇİRMEK’

Her yıl İl Spor Merkezlerindeki spor kurslarına, binlerce kayıt aldıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, hedeflerinin Batman ve ilçelerdeki tüm çocuk ve gençlerin yaz tatillerinde spor yapmalarını sağlamak olduğunu söyledi.  İl Müdürü Eren; “Sayın Valimiz Hulusi Şahin’in sınırsız olarak destek verdiği yaz kurslarında kayıtlarımız aralıksız devam ediyor.  07-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlerimiz İl Müdürlüğümüzün Spor servisinde kayıt yaptırabileceği gibi, ilçelerimizde ve spor tesislerimize de başvuru yapıp bilgi alabilir. Kısa zamanda tüm kurslarımızın açılışını yapacağız. Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip iller arasında olmamızdan dolayı, kayıt ve kontenjan konusunda hiç kimsenin kafasında soru işretleri kalmasın. Spor yapmak isteyen herkesin kaydını alacağız. 07-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlerimizin yanı sıra, belirli program ve uygunluk durumuna göre modern tesislerimizde yetişkinlere de spor yapma fırsatı sunacağız.” diye konuştu.

“MODERN TESİSLER YAZ KURSLARINA HAZIR”

Batman Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tüm modern tesisler spor kursları için hazır hale getirildi. Batman’daki açık ve kapalı spor tesislerinin Türkiye’deki örnek tesisler arasında olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren; “Özellikle Batman Stadyumunun yanı sıra, 12 ay hizmet verecek tam olimpik kapalı yüzme havuzu, içinde 5 kapalı spor salonu bulunan çok amaçlı spor salonu, 19 Mayıs’ta bulunun 3 adet nizami sentetik futbol sahası, 19 Mayıs Spor Salonu, atletizm pisti, Aydınkonak semt sahası, bazı okullarımızın spor salonları ve ilçelerimizdeki açık ve kapalı spor salonlarından aktif olarak 7-24 faydalanacağız. Tam donanımlı tesislerimiz yaz kurslarına hazırdır.” dedi.

1192 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.