Hoşgeldiniz  

GENÇLİKTEN BİLGİ YARIŞMASI

admin | 01 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde aş zamanlı olarak yapılacak Lise ve Üniversiteler arası bilgi yarışması kayıtları başladı.

25 Şubat-22 Mart 2021 tarihleri arasında Batman Gençlik Merkezlerine lise ve üniversitelerin herhangi bir bölümünde okuyan 14-30 yaş arası öğrenciler, üçer kişilik takımlar halinde başvurusunu yapabilecek.

İl finallerinin Nisan’da, bölge finallerinin Haziran’da ve Türkiye finallerinin ise Ağustos ayında yapılacağını belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, lise ve üniversite öğrencilerinin mutlaka kayıt yaptırmalarını istedi.

Rüzgâr “Geçen yıl gibi, bu yılda lise ve üniversitemizden katılımın yüksek olmasını bekliyoruz. Yarışma, Lise ve Üniversite olmak üzere iki kategoride düzenlenecek olup, yarışmaya lise takımları için 14 yaş ve üzeri, üniversite takımları için üniversitelerin lisans ya da ön lisans programlarında öğrenim gören 30 yaşından gün almamış gençler katılabilir. 14-30 yaş arası öğrencilerimiz kendi aralarında 3 kişilik bir takım oluşturup, Gençlik Merkezlerimize şahsen başvurup kayıt oluşturacaklar. Pandemi koşullarına göre yapacağımız bilgi yarışmalarında dereceye giren takımlarımıza çeşitli ödüller verilecektir. Şimdiden tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.