Hoşgeldiniz  

GENÇLİKTEN STK’LARA PROJE DESTEĞİ

admin | 07 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı 2020-1 Genel Çağrı Döneminde Sivil Toplum Kuruluşlarının başvurularını almaya başladığını duyurdu.

Başvurular ve ayrıntılı bilgiye  https://gpdp.gsb.gov.tr/ adresinden yapılabilir.

 “25 BİN İLE 350 BİN TL ARASINDA DESTEK”

Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği proje için Batmanlı STK’ların başvuruda bulunmasını isteyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, bunun bir fırsat olduğunu söyledi.

Özperk yaptığı açıklamada “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, hayatın her alanına etkin katılımlarını arttırmak amaçları doğrultusunda yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde proje çağrısına (2020 – I Genel Çağrı) çıkılmıştır. Program kapsamındaki projelere 25 bin TL ile 350 bin TL arasında mali destek verilerek, toplam Türkiye genelinde 35 milyon TL proje desteği sağlanacaktır. Sekiz başlıkta çağrıya çıkılmaktadır: 1 – Gönüllülük,  2 – Kişisel Gelişim, 3 – Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, 4 – Kitap Kahve, 5 – Kültür ve Sanat, 6 – Yenilikçi Fikirler, 7 – Çevre ve  8 – Hayvanların Korunması. Programa, sivil toplum kuruluşları proje teklifinde bulunabilecektir. Dünyayı güzelleştirmenin en önemli yollarından biri olan gönüllülük bilincini gençlere aktarmak ve gönüllü çalışmalarının yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Proje yürütücüsü kurumların www.gencgonulluler.gov.tr platformuna kurumsal üyeliklerinin gerçekleştirilmesi; proje yararlanıcısı gençlerin, genç gönüllüler platformuna üye olmaları Programın amaçlarının hayata geçirilmesi açısından önemli bir gösterge olduğu düşünülmektedir. Ayrıca, proje yürütücüsü kurumların projenin hedef kitlesinde yer alan gençleri Gençlik Merkezine üye yapmaları ve proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerden en az birinin (Proje tasarlama toplantısı, proje açılış ya da kapanış programı vb.) projenin yürütüldüğü ilde faaliyet gösteren bir Gençlik Merkezi ile yapılmasının güçlü işbirliklerini doğuracağı değerlendirilmektedir.” Şeklinde açıklama yaptı.

“BAŞVURULAR 1 TEMMUZ-01 AĞUSTOS ARASINDA”

Proje başvuruları, 01 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak ve başvurular 01 Ağustos 2020 saat 23.59’a kadar alınacaktır. Proje teklifleri, başvuruların Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda tamamlanması ve başvuruyu yapan koordinatör tarafından onaylanması halinde aktif hale gelecektir. Onaylanmayan proje teklifleri ön değerlendirmeye alınm​ayacaktır. Program kapsamında her bir proje yürütücüsünün en fazla iki proje teklifi değerlendirmeye alınacak, aynı Proje Koordinatörü tarafından Programa en fazla iki proje teklifi sunabilecektir. Başvurular elektronik ortamda gerçekleşecek olup, form ve ekleri elden ya da posta yoluyla Bakanlık tarafından teslim alınmayacak, bu yollarla gönderilen formlar işleme alınmayacaktır. Bakanlık tarafından projenin desteklenmesinin uygun bulunması durumunda proje yürütücüsüne bilgi verilecek ve Proje Destek Sözleşmesinin imzalanması için gerekli belgeler talep edilecektir.

156 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.