Hoşgeldiniz  

GERÇEK KAHRAMANLAR…

Halit BEYTÜT | 20 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüs salgının başladığından bu yana insanlarımızı yaşatmak için gecelerini gündüzlerine katarak ön cephelerde bu illetle savaşan sağlık çalışanlarımızın gerçek kahramanlar olduklarını özellikle ifade etmek isterim.

Korona illetinin başladığından bu yana 93 sağlık çalışanının hayatını kaybettiği bu savaşta üstüne üstlük 30 binde vakaya kapıldıkları gerçeğini görmezden gelen ve onların hak ve hukuklarını korumakla görevli Türk Tabipler Birliğine Devlet Bahçelinin kapatılması gerektiğini söylemesi son derece abesle iştigaldir.

Saray tarafından gündemi değiştirmekle görevlendirilen Bahçelinin şimdide idamdan sonra Türk Tabipler birliğinin kapatılması gerektiğini gündeme getirerek yine akıllara durgunluk veren bir boş safsatayı dile getirdi.

Türk Tabipler Birliği elbette ki bunca fedakarlık yapıp insan hayatını kurtarma mücadelesini veren ve bu uğurda canlarını bile veren sağlık çalışanlarının hamisi konumunda olan bir tabipler Birliğine dil uzatmasını ben insanlara yapılmış en büyük hakaret olarak değerlendiriyorum.

Siyasetçiler gelip geçicidirler onların bıraktıkları iyi ve kötü izlenimler hiçbir zaman hafızalardan silinmemiş silinmeyecektir.

Sağlık çalışanlarımızın insanlarımıza karşı inanılmaz bir şekilde görevlerini yaptıklarını inkar edenlerin bu ülkenin sağlık teşkilatına en büyük zararı verdiklerini özellikle vurgulamak isterim bu yüzden ben sarayın gündemi değiştirmekle görevlendirilen Bahçeli efendinin ikide bir ortaya çıkıp akıl almaz senaryoları gündeme taşımasının sadece akıl yoksunluğundan kaynaklandığını ifade etmek isterim.

Ben ülke insanlarının korona virüs salgınıyla insanlarımıza inanılmaz hizmet verip canlarını yitiren başta doktorlarımıza, hemşirelerimize, eczane çalışanlarına ve sağlık çalışanlarımıza cenabı Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dileklerimi iletiyor, korona virüs vakalarına kapılan 30 bine yakın sağlık çalışanımıza da Allahtan acil şifalar diliyorum.

Türk Tabipler Birliğini kapatmayı dillendiren bahçeliye de lütfen artık otur oturduğun yerde de bu virüsle nasıl savaşmamız gerektiğine dair bir öneri getirmesini diliyor tabiplerin hak ve hukukunu korumakla görevli Türk Tabipler Birliğinden de elini çekmesini diliyorum.

 

137 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.