Hoşgeldiniz  

GERÇEKLER SÖYLENEBİLMELİ…

Halit BEYTÜT | 17 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüsü nedeniyle geçirdiğimiz bunca uzun aylar normal hayatın bizler için ne denli değer taşıdığını sanırım çok iyi anlamış bulunmaktayız.

Bu uzun ve katlanılamaz süreç içinde gördüklerimizi, çekilen acıları, yitip giden canları, yaşamın insanlarımıza verdiği katlanılamaz acı ve mağduriyetleri göremezlikten gelemeyiz.

Hayatımızın en zor ve meşakkatli süreci yaşadığımız bu dönemde insanlarımıza sahip çıkma, onların mağduriyetlerini dile getirememek, gözlerimizle şahit olduğumuz hayatın acımasız kurallarını dile getirmemek.

Ülke insanlarının acı hissedilen feryatlarını dile getirmemek bizim olmazsa olmamız olmalıdır.

Gerçekler acı da olsa söylenmeli, dile getirilmeli hatta milletin feryatlarına kulak tıkamayı mantığın asla kabul etmediğini özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Pandemi illeti, benim. Vefa timsali insanlarımızın mağduriyetlerini, onların sessiz çığlıklarına kulak tıkamak bu ülkenin.

Eşine rastlanamayan en büyük utanç vesilesidir.

Bizler eğer gerçek manada toplumumuzun sözcüsüysek, vatandaşlarımızın bu dayanılmaz çığlıklarına siyasetçiler gibi kulak tıkayacak Bu ülkenin insanlarının çekilmez haline geldiğinin bariz bir göstergesi olmuştur.

Esnafın sessiz çığlığını duyumsamazlıktan gelirsek, işçinin, memurun, emeklinin dahası işsizin, perişanlığına tanık olmamıza rağmen sadece seyretmekle yetinirsek bu feryatlarında sessiz kalıp sözde basın, özde tüm acımasız kurallar yüzünü kamuoyuyla paylaşma gereğini duymazsak topluma hıyanet etmiş olmaz mıyız?

Aylardır süren ve ülkemin genelinde birçok sevenimizi yitirmiş olmamıza, esnafımızın siftah yapamadan dükkânını kapatmak zorunda kalan esnafımıza karşı basın yoluyla yardımcı olma arzumuz depreşe düşerse tüm vatandaşlar olarak bundan büyük pişmanlık duymaz mıyız?

Bu yüzden bizler toplumumuzun bu pandemi sürecinde çektiklerini, içine düştüğü perişanlığı duyurmaz, iktidarın dediği gibi şahlanıyoruz nutuklarına hala alkış tutma talihsizliğinde bulunursak kendi kendimizi inkar eder olmuyor muyuz?

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.