Hoşgeldiniz  

GERÇEKTEN ŞAHLACAKMIYIZ…

Halit BEYTÜT | 22 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan önceki gün yaptığı bir açıklamada yeni bir dönem başlattıklarını ve başlatacakları yeni dönemde şahlanış dönemlerini başlatacaklarını söyledi.

Ülkemizin cumhurbaşkanına elbette ki inanmak isterim ama görünen o ki bu şahlanış epey zaman alacak gibi görünüyor.

Esnafların kepenk indirdiği, İşsizler ordusuna her geçen gün yenilerinin eklendiği, emeklilerin artık dayanılmaz bir çaresizlik içine girdiği bir dönemden geçen ülkemizin şahlanacak olması elbette ki bizim en büyük dileğimizidir.

18 yıldır iktidarda bulunan iktidarın bu güne kadar neden şahlanışa geçmediğini doğrusunu söylemek gerekirse son derece merak konusu da neden şimdi yeni bir hamle ile şahlanacaklarının iddiasında bulunuluyor.

Bu ülkenin refahı, bu ülkenin mutlu bir şekilde yaşanılır bir ülke olması için gereken hamleler neden yapılmadı da her türlü yükler vatandaşın sırtına yükleniyor yine anlamak mümkün değil.

Öylesine bir dönem yaşıyoruz ki vatandaş pandeminin korkusuyla can derdine mi düşsün, artan zor hayat koşulları altında çaresizlik mi yaşasın, ekonomik açıdan sersefil bir durumla mı karşı karşıya kalsın ne yapacağını artık bilemez bir duruma düşen ülkemin vatandaşı şimdide korona nedeniyle işsizlikle, kısıtlamalarla boğuşur hale gelmiş ve üzülerek ifade etmek isterim ki ülkemin durumu şahlanıştın ziyade ne yazıktır ki çaresizlik girdabına kapılmış bulunmaktadır.

Yıllardır ekonomik açıdan gerçekten son derece zorluklarla boğuşan bu ülkenin fedakar insanlarına şimdide virüsün ağırlığı yüklenmiş ve kısıtlamalarla baş başa kalmıştır.

Bu yüzden ben şahlanacağımıza kesinlikle inanmıyorum, inanmak isterdim ama 18 yıldır bana şahlanacak bir yol göstermeyenlerin bu gün şahlanacaklarına da inanmıyorum.

Bu yüzden ülkemin vatandaşı umutsuz ve bu yüzdendir ki ülkemin vatandaşı umutsuz ve de çaresizliği yaşamaktadır.

Bir ülkenin vatandaşına refah düzeyini yükseltmez ve vatandaşını taşıyamayacağı yüklerle sorumlu kılarsa o zaman ülkeyi yönetenlerin işgal ettikleri koltukların da anlamının kalmadığını işaret etmek istiyorum.

Millet yaşasın ki devlet yaşasın gerçekliği göz ardı edilmemeli ve özellikle ülkeler ilk düşünmelere gerekenin vatandaşları olması gerektiği gerçeğini asla göz ardı etmemeliler.

Bizler seçeniz seçtiklerimizin de bizlere ahde vefa borçların ödemekle mükellef olduklarının bilinciyle hareket etmelerini isteriz.

Seçtiklerimiz elbet ki sevdiğimiz için ülkemizi en iyi yöneteceklerine inandığımız için seçeriz ama seçtiklerimiz seçildikten sonra kendilerini seçenlere karşı sorumluluklarının olduğu gerçeğini unutmamalarını dileriz.

Tek isteğimiz bu ülkede yaşayan insanlarımızın kendi ülkelerinde yaşamaktan mutlu olmalarını görmektir.

84 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.