Hoşgeldiniz  

GERCÜŞ’E İNCELEME ZİYARETİ

admin | 05 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin, çeşitli incelemelerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere Gercüş’ü ziyaret etti.

İlçe Özel İdare bahçesinde ilçe Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Belediye Başkanı Gündüz Günaydın, ilçe kurum müdürleri ve çiftçiler tarafından karşılanan Vali Şahin, ‘Yeni Bağ Tesisi Projesi’ ihata malzemesi dağıtım törenine katıldı.

60 ÇİFTÇİYE İHATA DİREĞİ İLE GALVANİZLİ TEL DESTEĞİ

Gap Bölge Kalkınma İdaresi’nin finanse ettiği, Gercüş Kaymakamlığı koordinasyonunda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Yeni Bağ Tesisi Projesi’ kapsamında 60 çiftçiye 300 dönüm bağ’da kullanılmak üzere 6 bin demir ihata direği, 18 bin metre galvanizli tel ve 60 adet demir kapı dağıtımını yapan Vali Şahin, Gercüş ilçesinde üretilen ‘mezrone’ üzümünün bir marka olduğunu belirterek, Gercüş Mezrone üzümünün Coğrafi işaretlemesi işlemlerine başlanacağını ifade etti. Daha sonra ilçe kaymakamlığını ziyaret eden Vali Şahin, Kaymakam Mevlüt Şekerci’den ilçede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

KAMU YATIRIMLARI İNCELENDİ

Gercüş kaymakamlığı bahçesindeki restorasyon çalışmaları devam eden yaklaşık 100 yıllık tarihi hükümet konağında incelemelerde bulunan Vali Şahin, yetkililerden yürütülen restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İLÇE ESNAFINA ZİYARET

Toplantıların ardından ilçe esnafını ziyaret eden Vali Şahin, esnafın sorun ve taleplerini dinleyerek hayırlı kazançlar temennisinde bulundu.

“EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI”

Gercüş’te ki temasları kapsamında ‘İlçe Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katılan Vali Hulusi Şahin, ilçenin okul müdürleri ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

KAYAPINAR BELDESİNE ZİYARET

Toplantının ardından ilçeye bağlı Kayapınar beldesine geçen Vali Şahin, beldede yapımı tamamlanan 12 Derslikli Kayapınar Anadolu Lisesi, kapalı spor salonu ve 100 kişilik yurdun bulunduğu eğitim yerleşkesinde incelemelerde bulundu ve yetkililerden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Şahin, sorun ve taleplerini dinledi. İlçe ziyaretinde Vali Şahin’e İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak ve İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Mehmet Demir eşlik etti.

146 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.