Hoşgeldiniz  

GIDA DENETİMCİLERİNE BRAVO

Halit BEYTÜT | 30 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman belediyesi gıda denetimcileri önceki gün sağlığa zararlı olarak tespit ettikleri 400 kilo gıda ürününü imha etti.

Yıllardır ilimizdeki denetim mekanizmasının işlememsi yüzünden her isteyenin istediği yerde sağlığa zararlı olup olmadıklarına bakılmaksızın satışa sunulan gıda ürünlerinin böylesin serbestçe satılmasına karşı belediye denetim mekanizmasını devreye sokması son derece memnuniyet verici olmuştur.

Tablalar üzerinde satışa sunulan sağlığa zararlı olup olmadığı belirsiz olun ürünlerini böylece serbestçe satışa sunulması gerçekten son derece tehlike arz eden bir durumdu.

Bu yüzden belediyemizin böylesine önem arz eden bir duruma karşı uygulama başlatması takdire şayandır.

Ancak bu tür denetimlerin devamlılık arz etmesi durumunda böylesi sağlığa zararlı ürünlerinde satışını engellemiş olurlar ki ben belediyemizin bu konuya gereken duyarlılığı vereceğine ve bu tür denetim mekanizmasının devamlı bir şekilde sürdürülmesine ön ayak olacağına inanıyorum.

Sadece açıkta satılan gıda ürünlerine değil marketlerde de satışa sunulan ve tarihleri geçmiş gıda ürünlerinde de bu tr denetimin yapılmasında son derece büyük yarar olacaktır. Belediyemizin başlattığı bu sn derece önemli denetiminin devamlılık kazanması tüm vatandaşlarımızın temennisi ve dileğidir.

Batmanda yıllardır yapılmayan ancak yapılmaması nedeniyle tüketiciye en büyük zararı veren denetimsizlik böylece ilimizde de uygulanacak olması tüm batmanlıların da en büyük dilek ve temennisidir.

Batmanlı vatandaşların sağlığını hiç sayıp açıkta gıda ürünlerini satmayı kendilerine alışkanlık yapanlarında denetimlerin devam edilmesi halinde bu alışkanlıklarından vazgeçilmense neden olacağına inanıyorum.

Batmanı başıboş sanıp her istediklerini satma gibi bir olumsuzluğa girişenlerin batman halkının salığı il oynaklarını bile düşünmezler.

Tablalar üzerinde satılan ürünlerden sonra kendilerini süper marketler olarak tanıyanlarında alış veriş merkezlerindeki raflardaki ürünlerin fiyat etiketlerini her gün değiştiren ve haksız kazanç elde etmeyi alışkanlık haline getirenlere de artık dur demenin zamanının geldiğini düşünüyorum.

Bu nedenle ben yıllardır yapılmayan ancak yapılmamasının tüm halkımızı derin bir şekilde mağdur edilen denetim mekanizmasını düşünüp hayata geçiren ve işin başında 400 kilo zararlı gıda ürünlerini imha eden belediyemizin gıda denetçilerini tebrik ediyor, bu girişimlerine devamlılık kazandırmalarını diliyorum.

238 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.