Hoşgeldiniz  

GÖNÜLLÜ REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI

admin | 16 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Koruyucu Meleğim Annem projesinde gönüllü olarak görev alacak rehber öğretmenler bilgilendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

Rehberlik Araştırma Merkezimizde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Emrullah Aslan, RAM Yöneticileri ve ‘Koruyucu Meleğim Annem Projesi’nde gönüllü olarak görev alacak rehber öğretmenler katıldı.

Toplantı, Projenin İl Koordinatörü Sedat Kurt ve RAM Müdürü Mustafa Çakan’ın bilgilendirme sunumuyla başladı. Yapılan bilgilendirmelerin ardından toplantı Müdür Kurtaran’ın konuşmasıyla devam etti.

Müdür Kurtaran “Değerli Arkadaşlar, konuşmama başlamadan önce Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL’ün selamını size ileterek başlıyorum. Büyük bir amaca hizmet edecek bu çalışmaya gönüllü olarak katıldığınız için hepinize öncelikle çok teşekkür ediyorum.

Her türlü bağımlılık çocuklar için çok büyük tehlike ve risk içeriyor. Çocuklarımızı her türlü bağımlılıktan korumak için profesyonel bir çalışma içinde olmamız gerekiyor. Bu çalışmada şüphesiz en önemli görev siz rehber öğretmenlerimize düşmektedir.

“Koruyucu Meleğim Annem” projemizde çocuklarımızı her türlü bağımlıktan korumak için güzel bir çalışmayı hayata geçiyoruz. Bu çalışmamızı annelerle birlikte yapacağız. Annelere çocuklarda bağımlılık oluşumu öncesi ve risk döneminde oluşabilecek olumsuzlukları ve bu tür durumlarda çocuklara karşı nasıl bir davranış içinde olmaları gerektiği konusunda bilgi vereceğiz. Annenin çocuklarda bağımlılık riski durumunda nasıl davranması gerektiğini ve nasıl tedbir alması gerektiğini bilmesi ortaya çıkacak olan riskin önüne geçecektir. Şüphesiz çocuğu dış etkenlere karşı koruyabilecek en önemli kişi annedir.

Rehberlik Araştırma Merkezimiz daha önce ‘Sevgi Eli’, ‘Hayata Rehberlik’ gibi faydalı ve güzel çalışmaları hayata geçirdi. RAM yöneticilerimizle yaptığınız uyumlu çalışmalar içinde size ve RAM yöneticilerimize teşekkür ediyorum.” dedi

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.