Hoşgeldiniz  

GÜLEMEZ OLDU YÜZLER… 

Halit BEYTÜT | 06 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dün Van ilimizin Bahçesaray ilçesinde yaşanan çığ faciasında 33 vatandaşımızı kaybetmenin acısı yaşanırken bu kez İzmir’den kalkan ve Sabiha Gökçe havaalanına sefer yapan bir uçağımızın pistten kayması sonucu yaşanan faciada 3 vatandaşımız canını yitirmesi ülke genelinde büyük üzüntü yaşanmasına neden oldu.

Bu üzüntü verici olaylar yaşanırken siyasetin hiçbir şey olmamış gibi yine o bildik sataşmalarıyla uğraşması bardağı taşıran son damla olmuştur. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Kırklareli’ndeki mitingini bile iptal etme gereğini duymayarak mitinginde yine fırtınalar estirmeye devam etti.

İmamoğlu’nun Elazığ depreminden sonra Erzurum a gidip çocuklarıyla kayak yapmasını günlerce dillerine dolayanların böylesi acılı bir günde ülkeyi yöneten başkanın miting yapması karşısında sus pus olmalarını da anlamak mümkün değildir.

İnsanlarımız ölüyor, askerlerimiz bir hiç uğruna bulundukları Suriye topraklarından cenazeleri geliyor, böylesi elim bir durdum karşısında hala insanlık görevimizi yapma gereğini duymuyorsak bizim söylenecek hiçbir sözümüzün kalmadığını ifade etmek isterim.

Ülkemde 4 milyona yakın Suriyeli barınıyor bu züppelerin her gün birçok şehrimizde yaptıkları olumsuzluklar görmezden gelen zihniyet artık bu ülkenin yararına hiç ama hiçbir şeyi yapamayacağı artık gün gibi ortayla çıkmıştır.

Benim Mehmetçiğim şehit olurken ülkeme aldığımız bu kansızlara hala kardeşim diyebilen bir zihniyete de lanet ediyorum. Suriye insanı kendi vatanını korumaktan kaçıp ülkeme gelenlere benim ülkemin iktidarı kendi vatandaşına göstermediği imtiyazı bu Suriyeli kansızlar göstermekten de kaçınmıyor.

Neden niçin böylesi bir sevgi emaresine layık görüldüklerine de inanası gelmiyor insanın.

Bu gerçekleri gören benim vatandaşın kendi ülkesinde adeta yabancı statüsünde olduğunu hissediyor.

Benim vatandaşımın oylarıyla bu günkü saltanatı sürenlerin kendi vatandaşını görmezlikten gelmeleri ihanet ve vatan hainliği değil de nedir.

Ülkemin vatandaşını bile artık beğenmeme gibi bir zihniyete bürünen bu günkü iktidar mensupları ülkemize en büyük hakareti bil yapmaktan kaçınmamaktadırlar.

Hem sancak gibi bir yaratık Türklükten nefret erdim diyebiliyor ve buna ses çıkarılmıyorsa varın artık siz bu n nasıl bir durumu getirildiğini düşünün.

Benim ülkemin insanı çığ altında kalıp canını yitiriyor, benim Askerlerim İdlib de rejim güçleri tarafından sala uğrayıp 8 askerimi şehit düşüyor ve bu durum karşısında hala bizler sus pus oluyorsa bu ülkenin tamamen bittiğinin bir işareti değil mi.

Hala 28 gün süre veriyorsak bu da yapılan saldırıya suskun kaldığımızın bir göstergesidir.

Bu cennet misali ü böylesi bir durumu getiren ve buna adet se kalanların hesap vereceği gün sabırsızlıkla beklediğimizi ifade etmek isterim.

242 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.