Hoşgeldiniz  

GÜLEN, GÜLÜMSEYEN YÜZ YOK…

Halit BEYTÜT | 29 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir zamanlar şen şakrak yaşamından oldukça memnun olan ve en ufak bir olaydan bile mutluluk duyan benim ülkemin insanlarının artık her ne hikmetse yüzleri gülmez oldu.

Ekonomik sıkıntılar arasında yaşamını sürdüren vatandaşlarımızın yüzlerinin güldürülemediğini görmek son derece büyük bir talihsizliktir.

Benim ülkemin vatandaşlarının da yaşantısından mutluluk duyma hakkı vardır. Milletin oylarıyla ülke yönetimine gelenlerin ilk temel görevleri kendi vatandaşının refah düzeyini insan onurunu yaraşır bir düzeye ulaştırmaktır, Üzülerek ifade etmek isterim ki 17 yıldır iktidarda bulunan Ak parti Hükümetinin bu konuda gerçekten sınıfta kaldığın, zenginin daha çok zengin fakirin de daha çok fakirleştiği bir yönetimle ülkeyi idare etmektedir.

Ekonomik koşulların zorlaştığı, işçisinin, memurunun, emeklisinin ve asgari ücretinin yaşam koşulları altında inlediğini söylesem sanırım abartı olmaz.

Ülkemin onlarca çözülmesi gereken sorunu varken gündemleri değiştirmek ve hemen her gün yeni bir gündemle insanları oyalayanların artık dayanılmaz olduğunun da bir sinyalini almıştır bu millet. Milletin ne denli güç durumda olduğunu bilmelerine rağmen bu konuya hiç değinmeden güleri geçiştirmek insanımıza vurulan en büyük darbedir.

82 milyonu kucaklaması gerekenlerin bu konuda nasıl bir strateji uyguladıklarını da görmekteyiz ve bir bütün olabilme adına umutsuzluklarımız daha da artmaktan öteye gitmemektedir.

İnsanlarımızın yüzlerinde acıların izlerini görmek mümkündür en büyüğünü okumak kesinlikle zor olmaz. İşsizlerimiz her gün bir sonraki günü nasıl geçireceğini düşünürken, iktidar mensuplarının özellikle ülkenin kanayan yarası haline gelen işsizlik konusunda en ufak bir söylemde bulunmamalarını da büyük bir ibretle izlemekteyiz. Halkın büyük teveccühünü alarakz17 yıldır iktidarda bulunanların bu millete ahde vefa borçlarının olduğu gerçeği her nedense göz ardı edilmektedir.

Bu yüzden vatandaşlarımızın artık 17 yıldır iktidarda tuttuğu bir hükümete karşı olan güvenlerini tamamen yitirdiklerine tanık olmaktayız. Bunun bir aldatmaca olduğunun olmadığını yerel seçimlerde de vatandaş sandıklara yansıtmış ve gereken ikazını da yapmaktan kaçınmamıştır.

Dileğimiz hükümetin artık kısır döngüleri bırakıp ülkenin çözüm bekleyen sorunlarına eğilim göstermesidir.

274 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.