Hoşgeldiniz  

GÜLERİZ AĞLANACAK HALİMİZE…

Halit BEYTÜT | 09 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemin vatandaşına kamyonu boşalmış fren gibi vatandaşın üzerine her gün bindirilen acımasız zamlar artık vatandaşta dayanacak gücü bırakmadı.

En son olarak köprüye yüzde 20, otoyola yüzde 20, trene yüzde 20 postaya, yüzde 20, elektriğe, yüzde 56, dogalgaza yüzde 30 ve iğneden ipliğe gelen zam furyası milleti tamamen bıktırdı.

Tüm zamlar yapılırken ülkede enflasyonu 9. 26 olarak açıklanması vatandaşı büyük ölçüde hayal kırıklığına uğrattı.

Rakamlar üzerinde oynanarak vatandaşı oyalama taktikleriyle uyutan bu iktidar artık ülkenin vatandaşını bile düşünmeme gibi bir talihsizliğin içine girmiş bulunmaktadır.

Freni boşalan kamyon gibi vatandaşı ezip geçen geçiyor acımasız zamlar.

Her hafta yeni bir zamla karşı karşıya kalan vatandaşı artık ne yapacağını bilemez hale getirilmiştir.

Irak ve Hong Kong da yapılan zamlarla ülke ayağa kalkarken ve yapılan zamları geri aldırırken, bizim 600 vekilimizden çıt çıkmamaktadır.

Milletin vekili olarak meclise gönderdiğimiz sözde vekiller yapılan bunca acımasız zamlara en azından bir tepki göstermeye bile cesaret edememektedirler.

Hal böyle olunca olası bir seçimde vatandaştan nasıl oy isteme cesaretinde bulunurlar bilemem ama bilinen bir gerçek var ki o da vekillerin yapılan zamlara karşı itiraz etmekten bile çekindikleri gün gibi aşikardır.

Bizler böylesine korkak, böylesine koltuklarından olma korkusuyla bizleri temsil edenlerin vekaletimize nasıl ihanet ettiklerine de tanık olmaktayız.

Seçim dönemlerinde vatandaşın oylarını alabilmek için bin dereden su getirenlerin seçilip gittikten sonra vatandaşı nasıl bir kenara attıklarına da tanık olmuşuz.

Bu yüzden artan hayat pahalılığı karşısında TÜİK in enflasyon oranının 9.26 olarak tespit etmesi karşısında gülelim mi gülmek mi ağlamak mı düşüncesini taşıdığımızı ifade etmek isterim.

Dünyanın hiç bir ülkesin kendi vatandaşının yaşam koşullarını böylesine acımasız bir şekilde uygulama düşüncesizliğini ortaya koymaz ama burası Türkiye ülkede yaşayanların hepsi birer kuzu olmuş dolayısıyla da onları güden çobanlar da istediklerini yapmaktan kaçınmamaktadırlar.

Bu ülkenin insanları fedakardır, vatanını ve milletini canından çok sever de ülkeyi yönetenler ne zamana kadar bu vefakar millete karşı ahde vefa borçlarını ödeme gibi bir erdemlilik içine girerler merak ediyorum.

199 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.