Hoşgeldiniz  

GÜLERMİSİN AĞLARMISIN…

Halit BEYTÜT | 10 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

AK Parti Ekonomi Başkanı Nurettin Canikli öyle bir açıklamada bulundu ki buna ağlar mısın güler misin demek geldi içimizden Canikli’nin yaptı açıklama öylesine bir dönemde yapıldı ki tamda yalan makinesini andıran bir söylemdir.

İşte Canikli’nin söyledikleri 18 Yıldır ülkenin yönetimini elinde bulunduran AK Partinin Ekonomi başkanının söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil Canikli’ye göre 18 yıldır Türkiye’nin zenginleştiğini ve vatandaşların hayat standartlarının yükseldiğini iddia eden Canikli’nin attığı yalan hiçbir ülke vatandaşının inandığını iddia edemem.

Nurettin Canikli’ye sorarım 2002 yılında iktidara gelen AK parti 2002 yılında devraldığı Türkiye’nin dış borcu 130 Milyar dolardı, 2020 yılındı bu borç ne yazıktır ki dış borç 472 dolara yükselmiş, 2002 yılında benzinin litresi 1.48 iken 2020 yılında benzinin litresi tam 6. 39 a yükselmiş, 2002 yılında Euro 1. 66 iken 2020 yılında Euro 8.60 olmuş, 2002 yılında Altının gramı 17. 30 iken 2020 yılında Altının gramı 479 TL olmuş, 2002 yılında yani AK partinin iktidara geldiği yıl çeyrek altın 32 TL iken 2020 yılında yani aradan geçen 18 yılda çeyrek altın tam 817 TL olmuş.

Şimdi Canikli efendiye soruyorum Türkiye nasıl zenginleşmiş, Altının gramı 17 Lira iken bu gün neden 479 lira olmuş, çeyrek altın iktidara geldiğiniz yıl 32 lira iken 2020 yılında yani sizin tabirinizle ülkenin zenginleştiği dönemde nasıl oluyor da çeyrek altın nasıl oluyor da 817 liraya yükselmiş, birde üstüne üstlük işsizliğin had safhaya ulaştı işsizler ordusunun oluştuğu bir dönemde vatandaşın hayat standartlarının yükselişinde bahsediyor olman sanırım bizler sadece alaya alma gibi bir düşüncenin hasıl olduğudur.

Ben gerek hazine bakanı ve maliye başkanının her dönemde böylesine olmayan güzellikleri dile getirmelerinin nedenlerini çok iyi biliyorum çünkü onlar artık bu devlet yönetemeyecek duruma geldiklerinin bir göstergesini ima ediyorlar.

Çekin elinizi bu ülkenin insanlarının yakasından onları 18 yıldır oylayıp durup her demde onları kahrediyorsunuz bu sizlerin yanında kar kar mı kalacak sanıyorsunuz ülkemin vatandaşını oyalayanların oyası artık takke düşmüş kel görünmüştür.

Yalanlarla oyaladığınız insanlar artık size olan güvenlerini tamamen yitirmiş bulunmuşsunuz.

Vatandaş artık size kesinlikle inanmıyor attığınız palavralara da gülüp geçiyor ve sizler artık hiç ama hiçbir zaman ciddiye bile almamaya başlamış bulunmaktadır.

Bu nedenle bizler açıklamalarınıza güler misin ağlar mısın yakıştırmasını reva görmekteyiz.

78 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.