Hoşgeldiniz  

GÜLERMİSİN AĞLARMISIN

Halit BEYTÜT | 28 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Elazığ da 6.8 şiddetindeki depremde evleri yıkılan vatandaşa koca devletimiz 41 bin lira verecekmiş.

Öylesine bir zamanda 41 bin liraya ev alınmayacağını bile bile vatandaşa evi yıkıldığı için 41 bin lirayı reva görmesi ülkemiz adına son derece utanç verici bir durumdur.

Acun Ilıcalı kanalında 50 milyon toplarken, Haluk Levent 400 bin çadırı deprem bölgelerine gönderirken, Tarkan 100 bin lira bağışta bulunurken benim koca devletim Suriyelilere 40 milyar lira harcamayı yapıyor diye övünürken, benim ülkemin güzide bir ilinde meydana elen deprem felaketinde 45 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine v onlarca evlerinin yıkılması karşısından 41 bin lira ile sözde yardımda bulunacağını açıklaması son drece hayal kırıklığıdır.

İnsan değerinin ne kadar ucuz olduğunun bir kanıtı olan bu tutum ülkemin ne kadar çaresizlik içinde kaldığının da bir göstergesi olmuştur.

Yıllardır gerek bilim adamları ve gerekse de depremle iştigal eden uzmanların söylemlerine kulak asmayanlar bu gün Elazığ depreminden de ders alıp almayacaklarını bilemem ama bilinen bir gerçek var ki o da iktidarın zatı muhterem başkanı kanal İstanbul il yatıp kanal İstanbul ile yatmaktadır.

Devletimizin evi yıkılan vatandaşa 41 bin lira verecek olması ne kadar gülünç bir rakam olduğunu tüm insanlar görüyor.

41 Bin lira ile nasıl ev alacak ve nasıl evini dayayıp döşeyecek anlamak mümkün değil.

Devlet babalığın yapmamaktadır devlet kendi evlatlarına gereği gibi babalık yapamamaktadır.

Bekanlar deprem bölgelerine göstermelik bir ziyaret yaparken de bazı sürçü lisan ettiklerine de tanık olduk bir bakanın her şeyi devletten beklemek olmaz sözü ne kadar utanç vericiyse HDPlilerin gönderdiği yardımı geri çeviren Elazığ valisi de bir o kadar utanç verici bir tutum sergilemiştir. Doğal afetlerde bile ırkçılık yapmak, kendi ülkesindeki siyasi bir partinin insani yardımını ret edecek kadar vicdansızlaşmak son derece büyük bir ibret vesilesidir. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneğinin sergilediği bu deprem olayında hal şöven duygular taşıyan ve sosyal medyada Elazığ Kürt mü diyecek kadar alçalanların olması ülkemizin ne kadar basitleştirildiğinin bir göstergesi olmuştur.

Ülkemizi basitleştirme insanımı ayrıştırıcı söylemlerle küçültmeye tevessül edenlerin vicdanlarından şüphe etmemek insanlıktan nasibini almamış demektir.

Ben bu nedenle böylesi doğal bir afet sonrasında kendini bilmez soysuzların attıkları insanlıktan nasibini almamış mesajlarını nefretle kınadığımı belirtiyor, depremde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımız bir kez daha Allahtan rahmet yaralılarımıza d acil şifalar diliyorum.

140 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.