Hoşgeldiniz  

GÜNDEMİ DEĞİŞTİRME ŞAMPİYONLARI

Halit BEYTÜT | 08 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İşsizliğin artık dayanılmaz bir hal aldığı vatandaşın maddi sıkıntılarla boğuştu bir dönemde iktidar gündemi değiştirmek için her türlü olaya sarılmaya başladı.

Önce Ayasofya, daha sonra Karadeniz de bulunan doğalgaz müjdesiyle mille sıkıntılarını unutturmaya çalışan iktidar şimdide idam meselesini gündeme getirerek mevcut işsizliği ve ekonomik çöküntüden bahsedilmemesini sağlamaya çalışıyor.

Bu ülkenin insanı özellikle gençleri işsizlik illetinden bunalımlara düşerken mevcut iktidarın her demde gündemi çeşitli olayları göstererek gündemi değiştirmeye çalışması vatandaşı da bunaltmaya başladı.

Binlerce üniversite gencimizin hala iş bulamama gibi bir olumsuzlukla boğuşmalarına lakayt kalan hükümet yetkilileri olası bir beyin göçüne de neden olabileceklerini akıllarından bile geçirmemektedirler.

Her demde gündemi çeşitli vesilelerle değiştirme çabasına giren iktidar ve onun küçük ortağı durmadan mesnetsiz bahanelere sığınarak ileri sürdükleri sözde çözüm önerilerinin ne kadar yalan dolan olduğunu da artık bu millet çok iyi bilmektedir.

Hiçbir öneri artık bu milleti tatmin etmemeye başlamıştır ve sadece karnını doyurmanın derdine düşmüştür.

Yazıklar olan ülke vatandaşının refah düzeyine insan onuruna yaraşır bir seviyeye o ulaştıracağız diyerek milleti kandırıp 18 yıldan bu yana iktidarda kalanların kadar yalan makinesi olduklarını da görmüş bulunmaktadırlar.

Millet aç, millet ezici zamlar altında inlemektedirler, artan hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşın alım gücü sıfırlanmış bulunmaktadır hal böyle iken hala çeşitli bahaneler uydurup, vatandaşın kafasını karıştırma çabalarının beyhude olduğunu artık bu hükümet anlamalıdır.

Her oyalama taktiğinde Bahçeli’yi ileri sürüp öneriler sıralamasını emredenlerin emir kulluğunu yapan Bahçeli de onları maşası olmaktan kendisini alamamaktadır.

Bu iktidar artık her türlü bahaneler bir kenara bırakmalı ve asli görevine dönüp ülkede artık ayyuka çıkmış bulunan sorunlarla zaman harcamalıdır.

Benim ülkemin insanlarının oylarıyla bu gün saltanat sürenler kendi vatandaşlarının yaşam standartlarını ne hale soktuklarını artık görmelidirler ve tez zamanda millete karşı olan vefa borçlarını ödeme gibi bir özveriye kapılmalıdırlar diye düşünüyorum.

114 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.