Hoşgeldiniz  

‘GÜNEŞ ATI’ PROJESİ BİRİNCİ OLDU

admin | 02 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

TÜBİTAK Proje yarışmalarında Türkiye birincisi olan Batman Final Okulları, ulusal düzeyde başarılara imza atarak 2019 yılına damgasını vurdu.
Elazığ’da düzenlenen TÜBİTAK 2204 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’nda Batman Final Okulları Teknolojik Tasarım dalında ‘Güneş Atı’ projesiyle Türkiye geneli 400 projeyi geride bırakarak Türkiye birincisi oldu. Ayrıca ‘Temel Nota Eğitiminde Kabartmalı Sesli Notalar’ projesiyle de teşvik ödülü almaya hak kazandı. Mart ayında Van’da düzenlenen bölge yarışmasında bölge şampiyonu olarak Türkiye finallerine katılma hakkı elde eden öğrenciler, 22 – 26 Nisan 2019 tarihleri arasında Elazığ Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Türkiye Finallerinde Batman’a Türkiye birinciliğini getirdiler.
TÜRKİYE BU BAŞARIYI KONUŞUYOR
Okul yönetiminin yaptığı açıklamada, 16 – 17 Mart 2019 da Türkiye Genelinde 36 takımın katıldığı İstanbul Güneşli Final Okullarında düzenlenen ‘MakeX by FinalMaker Robotik Turnuvası’nda da Türkiye 1. liği elde eden Final Okullarının, ikinci bir ulusal başarıyı da TÜBİTAK proje yarışmalarında elde ettiğini belirterek “Batman, bu başarıyla bilim ve eğitim çevresinin dikkatini çekmiştir” dediler. Başarının tesadüf olmadığını belirten Okul yönetimi “3 aylık sıkı bir araştırma ve geliştirme sürecinden sonra ortaya koydukları ürünlerle TÜBİTAK 2204 ortaokullar arası proje yarışmasına katılan öğrencilerimiz 2 projeyle okulumuzu başarıyla temsil ederek okulumuza ve şehrimize yakışır bir sonuç elde ettiler. Final eğitim Kurumları olarak bu başarı geleneğini devam ettirmenin haklı gururunu yaşatan TÜBİTAK Şampiyonları Ali Furkan Bilgili, Barış Aslan, Merve Argundoğan, FİNAL MAKER Şampiyonları Furkan Bozkurt,Rojhan Kuyumcu,Ferzan Acar,Paşa Baymaz adlı öğrencilerimizi ve onlara danışmanlık eden Caner Yıldız ve Fahriye Deriner öğretmenlerimizi tebrik ederiz” diyerek, başarının tesadüfi olmadığını belirttiler.

296 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.