Hoşgeldiniz  

GÜREŞ HAKEMLİĞİ KURSUNA YOĞUN İLGİ

admin | 08 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Güreş Federasyonunun birlikte düzenlediği hakemlik kursuna yoğun bir ilgi gösterildi. Güreş sporuna ve hakemliğine gösterilen ilginin kendilerini son derece mutlu ettiğini belirten Uluslararası hakem ve İl Temsilcisi Ertan Çelik, gösterilen ilgi sayesinde geri dönüşlerinin büyük olduğunu söyledi.
24 BAŞVURU YAPILDI
Güreş hakemlik kursuna yapılan 24 başvurudan başarılı olan 18 aday il hakemliğine terfi etmeyi başardı. Yeni hakemlerle birlikte Batman’da sayılarının 88 olduğunu belirten Uluslararası hakem ve İl Temsilcisi Ertan Çelik; “Öncelikle bu eğitimde bizleri yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Halil Eren’e, Malatya İnönü Üniversitesi BESYO bölüm başkanımız Mehmet Ilkım’a, Sivas bölgesi uluslararası güreş hakemimiz beden eğitimi öğretmeni Kürşad Soyuyüce’ye, Spor Şube Müdürümüz Burak Eren’e, Batmanlı antrenörlerimize ve bize her alanda destek olanlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“GENÇLİK HAKEMLERE ÖNEM VERİYOR”
Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren’in göreve gelmesiyle güreşte büyük geri dönüşümlerin olduğunun altını çizen Uluslararası hakem ve İl Temsilcisi Ertan Çelik; “İl Müdürlüğümüz her alanda bizlere büyük destekler veriyor. Son 2 yılda Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Balkan ve Dünya dereceleri elde etmeye başladık. Hakemlik kursumuzu 2 yıl içinde ikincisini yaptık. 70 olan mevcut hakem sayımız yeni gelen hakemlerimizle 88 oldu. Hakemlerimizin il hakemliğinin yanı sıra kendilerini geliştirip ulusal ve uluslararası hakemliğe yükselmeleri için elimizden geleni yapacağız. ”diye konuştu.

286 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.