Hoşgeldiniz  

GÜZEL SANATLAR LİSESİ KONSERİ BOL BOL ALKIŞ ALDI

admin | 30 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında TOBB Batman Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri konser verdi.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda Batman Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen müzik konserine; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Kültür ve Turizm İl Müdürü M. İhsan Aslanlı, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

TOBB Batman Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan Halk Müziği Orkestrası ve Korosu Müzik Öğretmeni ve Orkestra Şefi Özkan Güzelgül yönetiminde verilen konserde öğrenciler sırayla sahne alarak performanslarını sergilediler.

Seslendirdikleri solo ve koro türkülerle bol bol alkış alan öğretmen öğrenciler katılımcılara unutulmaz bir zaman dilimi yaşattılar.

Konser sonrası Halk Müziği Orkestrası ve Korosu Adına Orkestra Şefi Güzelgül’e bir demet gül veren İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran yaptığı kısa konuşmada “TOBB Batman Güzel Sanatlar Lisemiz ilimizin resim ve müzik başta olmak üzere kültür ve sanatına önemli katkılar sunmakta. Güzel Sanatlar Lisemizin yapacağı özverili çalışmalarla birlikte ilimizde mevcut olan sanat damarına çok büyük katkılar sağlayacaklarından eminim. Bugüne kadar ilimizin sanat ve kültür alanındaki katkılarından ve bu güzel etkinlikten dolayı okul idaresi öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Aslanlı da Hasankeyf ilçesinde TOBB Batman Güzel Sanatlar Lisesi adına dikilen fidan anısına fidan dikim belgesini, Okul Müdürü Veysi Aksoy’ya verdi.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.