Hoşgeldiniz  

GÜZERGAH KARMAŞASI 

Halit BEYTÜT | 13 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bilindiği gibi belediye bundan bir iki hata önce şehir içi ulaşımını yapan otobüslerin güzergahını değiştirip eski düzenin sakıncaları olduğunu ifade etti.

Halka hiçbir açıklama yapılamadan bu değişiklik ten vatandaşın son derece memnuniyetsizlik duyduğu nazarı itibaren alınmadı. Oysa belediye halkın nabzını ölçüp ya da halkın rızasını almadan böyle bir değişikliğe gitmesi gerçekten halkın zor durumda kaldığının da bir göstergesi olmuştur.

Gerekçe olarak eski ve oturmuş düzenden şikayetçi olanların olduğu bir iki yere otobüslerin gitmediği gösterilerek eski güzergahları değiştirmeye gidildiği belirtiliyor.

Peki, şimdi yeni düzenleme il otobüs gitmeyen güzergahların daha çok arttığı gerçeğini göz ardı etmemek gerektiğini özellikle hatırlatmakta yarar görüyorum.

Halkın rızasını almadan halkın değiştirecek olan güzergahlardan memnun olup olmayacağı düşünülmeden aniden yapılın bu değişiklik vatandaşı son derece zor durumda bırakmıştır vatandaş hangi otobüsün hangi güzergaha gittiğini bile bilemez duruma düşürülmüştür.

Belediye halkın memnuniyetini kazanma yerine memnuniyetsizliğe yol açan böylesi acele ile alınan karar karşısında son derece mağdur olduğunu belirtiyor halkımız.

Bu nedenle vatandaşın bu durumdan hoşnut olmadığını bizlerde belediye yetkililerine iletme görevini üstlendik.

Belediye eski güzergah alışkanlığına yeniden döner mi bilinmez ama bilinen bir gerçek var ki o da vatandaşın bu değişiminden kesinlikle memnun olmadığıdır.

Belediye yetkililerini bizler vatandaşın böylesi bir sitemini iletmeyi vatandaş adına görev telakki ettik ve siz belediye yetkililerini iletiyoruz.

Dileğimiz en kısa zamanda halkın isteği doğrultusunda hareket edilip halkı alışılmışın dışın iten bu kararın bir an evvel değiştirilip eski düzen dönülmesidir.

Bizlerde bu değişimi gerçek manada gereksiz bulduğumuzu ifade etmekte yarar görüyoruz.

Belediye yetkilileri vatandaşın sesine kulak vermekle mükelleftir ama yok dediğim dedik astığım astıktır denirde bildiğini okumaya devam etmeyi uygun görürse tabii ki saygı duymaktan başka bir şey gelmez elimizden.

281 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.