Hoşgeldiniz  

HAFIZ KIZLARA ZİYARET

admin | 02 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve İl Müftüsü Turgut Erhan Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kız hafızlık sınıflarını ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve İl Müftüsü Turgut Erhan’ı okula gelişlerinde Okul Müdürü Mehmet Selim Solmaz karşıladı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan hafızlık protokolü kapsamında geçen yıl başlatılan kız hafızlık eğitiminin verildiği sınıfları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran ve İl Müftüsü Erhan idareci ve öğretmenlerden bilgi aldılar. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Kurtaran ve Erhan küçük hafızlara hitap edip başarı dilediler. Gerçekleşen okul ziyaretine Şube Müdürü Abdulvahap Hınç’da eşlik etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Diyanet İşleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı protokol kapsamında geçen yıl Hafızlık projesine sizlerle başladık. Örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimini de görüyorsunuz. İlk olmak güzel bir şeydir. Hafızlık eğitiminin diğer akademik derslerinize de çok büyük katkısı olduğunu sizlerde görüyorsunuz. Çünkü Kur’an-ı Kerim’i ezberleyen bir öğrenci diğer derslerini çok rahat bir şekilde yapar. Onun için sizler inşallah diğer derslerinizde de çok başarılı olacaksınız. Sizleri hafızlık eğitimine yönlendiren ailelerinize de teşekkür ediyorum. Sizleri bu çabanızdan dolayı kutluyor, eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.” diye konuştu.

İl Müftüsü Erhan “Sevgili çocuklar Peygamber Efendimiz buyurmuşlardır: ‘Müslümanların en hayırlısı Kuran’ı öğrenen ve öğretendir.’ Sizler hafızlık eğitimi alarak çok güzel bir iş yapıyorsunuz. İnşallah sizden sonra gelen öğrencilere de örnek olacaksınız. Eğitiminizi hafızlıkla birlikte taçlandıracaksınız, eğitim hayatında hepinize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

244 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.