Hoşgeldiniz  

HAFIZLIK İCAZET TÖRENİ DÜZENLENDİ

admin | 08 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 41 kız öğrenci için ‘Hafızlık İcazet Merasimi’ düzenlendi.

Batman İl Müftülüğü tarafından Yatılı Hafızlık Kur’an kurslarında hafızlığını tamamlayan 41 kız öğrenci için Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.

İcazet merasimine, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut, İl Müftüsü Turgut Erhan, İl Müftü yardımcıları, Kur’an kursu öğreticileri, öğrenciler, aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Batman Kültür merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen programda Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açış konuşmasını gerçekleştiren İl Müftüsü Turgut Erhan, Hafız öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

Kur’an-ı Kerim’in insanları kurtuluşa, sevgiye, saygıya ve kardeşliğe çağırdığını belirten Erhan “Kur’an, ayetlerinin okunup incelenmesi, içindeki hükümlerinin tatbik edilmesi için gönderilmiştir. Cihan tarihi göstermiştir ki, insanlık en mesut ve bahtiyar dönemlerini ilahi kitapların izinde ve Peygamberlerin öncülüğünde yaşamıştır. Peygamberimiz (Aleyhisselam) ‘Size iki şeyi bırakıyorum. Onlara tabi olduğunuz müddetçe asla sıkıntıya uğramazsınız. Bunlar Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim ve benim sünnetimdir’ buyuruyor.” dedi.

Konuşmaların ardından 41 hafıza hocaları tarafından taçları giydirilerek belgeleri takdim edildi.

Hafızlık İcazet Merasimi hediye takdimi ve dua ile sona erdi.

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.