Hoşgeldiniz  

HAK VE HUKUK ÜLKEMİZİN OLMAZSA OLMAZI OLMALIDIR…

Halit BEYTÜT | 14 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son zamanlarda ülkemizde son derece şaşırtıcı kararlar veriliyor ve şehir eşkıyaları bu nedenle nasıl olsa serbest bırakırlar düşüncesiyle son drece tehlikeli tutumlar sergilemeye başladılar. Önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na linç girişimde bulunuldu.

Arkasından İyi parti lideri meral Akşener’in de evinin önünde tehditlerle karşı karşıya kaldı.

En son olarak da Yeniçağ gazetesi yazarına 7 kişi sopalarla öldüresiye saldırıda bulunuldu. Ne gariptir ki bu saldırılar ve linç girişimlerinde faillerinin yakalanmasına rağmen serbest bırakıldılar Linç girişimi, tehditler ve de bir gazetecinin öldüresiye dövülmesinin ülkemizde suç olmadığını kanıtlayan b serbest bırakılmalar ne yazık ki vatandaşın hukuka karşı olan inancını zedelemiştir.

Bu yüzden artık böylesi girişimlerde bulma niyetinde olanlar d artık bundan cesaret alarak daha tehlikeli tutum ve davranışlardı bulunabilecekleri endişesini taşımaktayız.

Bizler vatandaşlar olarak ülkemizin hukuka hak ve adalete olan güveninin artık sarsılmasın istiyoruz. Bu ülkede adalete ve adalet düşüncesiyle yaşamını sürdüren vatandaşların asıl koruyucusu olan Adalet temsilcileri suç işleyenin yanında kar kalmaması kesinlikle ön planda tutmalıdırlar.

Ülkemizde vatandaşımızı hak ve hukukunun temsilcisi olan hâkimlerimizin hâkimlerimiz ve savcılarımızın bu konula sarın gereken hassasiyet göstereceklerine olan inancım tamdır. Unutulmasın ki adaletin işlemediği bir ülkede huzur ortamının oluşmasına kesinlikle ihtimal bile yoktur.

Bizler kendi vatanımızda korkulu kuşkulara mahal verilmeksizin yaşamak istiyoruz. Haksızlığın galebe geldiği ezilenin daha çok ezildiği, insanların ayrıştırıcı söylemlerle kutuplaştırılmaya çalıştırılmasını kesinlikle içimize sindiremiyoruz.

Bir vatandaş olarak ben koruklarla endişelerle özgün hür ifadelerimizi söylemekten kaçınıyorsam bu ülkede adaletin işlediğinden kesinlikle söz edilmez.

Bu nedenle ben dünümü arar hal geldim. Geçmişteki güzel insanlık kokan tutum ve davranışları özledim.

Bizlere bunu özletenleri affetmek asla mümkün değildir. Bu vatanın çocuklarını ayrıştırıcı söylemler kutuplaştıranlar unutmasınlar ki günü brende yaptıklarının cezasını mutlaka ama mutlaka bulacaklardır.

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın Adaletin ve hukukun üstünlüğünün işlediği,  suçlunun cezasına çektiği bir ülke olsun istiyoruz vatanımız.

231 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.