Hoşgeldiniz  

HAKSIZLIKLARA NE ZAMAN DUR DENİLECEK?…

Halit BEYTÜT | 27 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemde gariban, işsiz, emekli, işçi, memur kesimleri ile Pandemi yüzünden mağdur olup, biçareye düşen ama çaresizliklerine bir türlü deva olunmayan bu insanlara yapılan vicdan yoksunu yöneticiler ne zamana kadar bu elim tabloya dur deme erdemliliğini gösterecek?

Dünde çoktu haksızlıklar peki bu gün niye ortadan kaldırılmadı?

Niye hep parası olan kazanıyor?

ALLAH aşkına, meslek aşkına ne zaman gerçek adalet bu topraklarda buradayım diye haykıracak?

O sesi ne zaman duyacağız?

Arkası sağlam zenginlerin kahkaha seslerini duymaktan bıktık çünkü.

Arkası kuvvetli insanların arkasında her zaman güçlü olanlar duruyor da evine ekme bile götüremeyip çocuklarının önünde başı eğik babaların arkasında kim duruyor?

Son model arabalarıyla sokaklarda hava atan zengin ailelerin züppeleri yaptıkları her türlü rezilliklere göz yumuluyor da maske takmadığı için binlerce arkasız vatandaşa yağmur gibi cezalar kesiliyor.

Ülkesinde bu ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyan ve her türlü kısıtlamalara ülkesinin selameti için uyanlar ne yazıktır ki en büyük mağduriyete mazhar oluyorlar.

Bu haksızlıklarla her dönemde uğramaktan kurtulamayan dayısı ve de arkası olmayanlara bu gaddarca yapılan acımasız haksızlıklara bu vefa timsali insanlarımız daha ne kadar dayanacak bilinmez ama bilinen bir gerçek varsa o da bu konuya da duyarlı birilerinin çıkabileceği inancını da yitirdikleri gözlenen bir gerçektir.

Ülkemde yüzü gülemez duruma düşürülen bu insanlar hiç mi bir gün olsun sevindirilmeyecek ve hiç mi böylesine çaresizlik girdabında kıvranıp duracaklar…

Karnı tok sırtı pek kodamanların her dönemde kollanıp korunduklarına tanık oluyoruz da vicdan yoksunu ülke yöneticileri garibanları, evine ekmek götüremeyenleri maalesef görmezlikten geliyorlar.

Böylesine bir yaşam tarzına mahkum edilmişler bu ülkenin en dürüst ve de en vefakar insanları olmalarına rağmen hala onlar yok sayılmaktalar.

Pandemi dönemi tüm kısıtlama uygulamaları ile sürerken bu ülkede ülkemin yöneticileri gerçek manada mağdur duruma düşenleri görmemek için türlü oyalama taktikleriyle günde oluşturma çabasını daha yeğ görme talihsizliğinde bulunuyorlar.

Dükkanlar bir bir kapanıyor, geliri olmayan milyonlarca işsiz artık tüm umutlarını kesmiş, meçhule giden kervanın yolcusu olmuşlar.

Nereye gideceği bilinmeyen kervan bu umutsuz yolcularını bir bilinmeyen yere doğru hızla taşıyor. Meçhule giden kervanın umutsuz yolcuları nereye gidersek gidelim fark etmez diyorlar ve ekliyorlar umudumuzu kaybedenler olarak bizim artık hiç bir şeyin anlamı kalmadı nereye gidersek gidelim fark etmez artık diyorlar.

Haksızlıkların kurbanı olan bu insanlar her şeyden önce bizim insanlarımız onları böylesine mutsuzlaştıran ve meçhule giden kervanın yolcuları olmalarına neden olanlar utansın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden

Ne demişti Mehmet Akif Ersoy 100 yıl önce uyardığı gibi…

Milletler topla, tüfekle, zırhlıyla, tayyareyle yıkılmaz, Milletler ancak ve ancak, kendi arasındaki bağlar çözülerek, herkes kendi derdine düşerse, herkes kendi menfaatini temin etme sevdasına düşerse yıkılır. Birilerine daha doğrusu ülkeyi yönetenlere hatırlatılır.

120 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.