Hoşgeldiniz  

HALİ PERİŞAN OLDU HALKIMIN…

Halit BEYTÜT | 01 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Kira ve faturasını ödeyemeyen emekli, boşalan rafını dolduramayan bakkal, 5 Liralık da olsa et talep edilen kasap, Ucuz diye bayat ekmek alınan fırın, Bir tabak yemek satamayan lokantacı, Ürünü tezgahında çürüyen pazarcı gibi daha çök sayamayacağım büyük mağduriyete uğrayan ülke vatandaşım her ne kadar bunca zor dönemde sessizliğini koruyor olsa da içi kan ağlamaktadır.

Tarlasında bin bir zorluklarla ürün yetiştirmeye çalışan çiftçilerimizin traktörleri icralık, tarım girdi maliyetlerine zam üstüne zam yapılırken tarım ülkemizi tarım yapamaz hale getirildi.

Bunca zor koşullara rağmen sessiz kalmayı yeğleyen bu asil milleti yönetenler ise hala ülkeyi güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye çalışan bir iktidarımız var.

İktidara mensup siyasetçiler de aynı vurdumduymazlık içinde olunca vatandaşın vekaletini alıp meclise giden sözde vekiller bile vatandaşın içine düştüğü çaresizliği görmezden geliyorlar.

Halk perişan, halk çaresizliğin pençesinde kıvranıp duruyor da siyasetçiler bunu bile görmezden gelip vatandaşın verdiği oyları bile hak etmedikleri algısını bile duymazlıktan geliyorlar.

Ülkemin genelindeki halkın bu durumu tüm çıplaklığıyla gözler önüne serilmesine rağmen zati muhteremler aya çıkacaklarını söyleyip gündemi değiştirmekle meşgul oluyorlar.

Yalan makinasına bağlanan siyaset kanadı ne yazıktır ki halkın feryadını duymuyor, yükselen zorluklar içinde çare arayan insanların hem feryadını duymuyor hem de bu oluşan içler acısı durumun vahametine bile aldırış etmiyor

Bir ülkede yaşayan insanlar böylesine acımasız bir duruma düşmüşse ve buna ülkeyi yönetenler seyirci kalıyorsa üzülerek ifade etmek isterim ki ülke batmış ülke insani umudunu tamamen yitirmiş demektir.

Ülkenin insanına pandemi döneminde bile 5 maskeyi çok gören bir iktidar vatandaşın mağduriyetine de ne yazık ki seyirci kalmayı tercih etmiştir de hala TV kanallarında zafer kazanmış kumandan edasıyla gülüp geçiyorlar.

Ülkemin perişan bir duruma düşmüş bu millete böyle bir düşüncesizliği reva görenlerin şahlanışlardan bahsetmesi son derece büyük bir hayal ürününde öteye geçmediklerinin bariz bir göstergesi olmuştur.

Şimdi ülke esnafına, ülke insanına birazcık nefes aldırabilmek için 4 bölgeye ayırdıkları şehirlerdeki virüs vakalarının azaldığı bir kaç ile kısıtlamaların kaldırılacağını belirtip sözde müjdeymiş gibi bir de ahkam kesiyorlar.

Perişan ettikleri, açlığa mahkum ettikleri vatandaşına lütfedip birkaç ilde normalleşmeyi getrdik diye övünenlerin unutmaması gereken geçmişteki takındıkları ve halkın büyük ölçüde mağdur ettikleri durumu halkın unutacağını sanıyorlarsa bundan kesinlikle ne kadar yanıldıklarını da göreceklerdir.

Biz yine de tüm bu zor günlerde bizlere taşıyamayacağımız yükleri yükleyen ve yaşa.

Koşullarımızı zor duruma sokan bu anlı sanlı iktidarı asla unutmayacak ve onları hiç bir zaman saygıyla anmayacağımızın bilinmesini isterim.

98 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.