Hoşgeldiniz  

HALİNDEN MEMNUN OLAN VAR MI?

Halit BEYTÜT | 26 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine bir dönem yaşıyoruz ki hangi vatandaşın yüzüne baksanız gülümseme değil ağlayacak gibi bir tutum sergilediğini görürsünüz.

Hayat şartlarının son derece çetin geçtiği bu dönemi hiçbir dönemde yaşamadık desem abartı olmaz sanırım.

İşçisi, memuru, emeklisi, asgari ücretlisi ile dönemin en zorlu sınavından geçen bu dönem sanırım tüm insanlarımızın hayallerini de beraberinde götürmüş ve insanlar sadece günü kurtarmanın peşine düşmüşlerdir.

Böylesi bir dönemi yaratanlar kimlerdir desek son derece yanıtı kolay olur diye düşünüyorum.

Vatandaşın düşünülmediği, bütçe açığının vatandaşın sırtına yüklenen taşımayacağı kadar yüklerle karşılamak isteyenlerin bu ortamın yaratılmasının baş sorumlusudurlar.

İktidar kanadının ülke yönetimini bırakıp dış ülkelerin iç işlerine karışmasından sonra ülkemizin dostunun kalmadığını söylemekte büyük yarar görüyorum, Ülke insanlarının ayrıştırıcı yönetimlerle yönetilmesi hm vatandaşlarımızın arasındaki huzuru kaçırmış kumpaslarla birbirlerine adeta tanımaz duruma gelmişlerdir.

Bir zamanlar içli dışlı lan ve birbirlerine kardeş gibi bakanlar bu gün üzülerek ifade etmek isterim ki birbirini artık tanımaz hale getirilmişlerdir.

Bu yüzden böylesi bir palanganın dişleri arasında sıkışmış kalmış olan vatandaşlarımızın hallerinden memnun olmaları mümkün mü.

Her gün acımasız zamlarla vatandaşın sırtın yük yükleme zihniyetini taşıyanların yine bu vatandaşlar tarafından bu gün oturdukları makamı onlara borçlu olduklarını unutmuş görünmektedirler. Sadece kendi yandaşlarını ülke insanı olarak benimseyen bir zihniyetle ülkemiz yönetilmekte ve ne yazık ki ülkenin diğer kesimini yok sayma gibi bir gafletin içine düşmüşlerdir.

Ülke insanının umutlarının yitirildiği bir ülkede ne huzur alır ne de kardeşlik duyguları benimsenir. Ülkemizin bu günkü durumuna gerçek anlamda üzülen vatanseverlerin yüzünün gülmemesi de zaten bu yüzdendir.

Vatanımız bir cennet vatanken bu ülkeyi artık yaşanmaz hale getirenlere hala bu ülkenin insanı rağbet ediyor ve peşlerinden koşuyorsa bunu kesinlikle bir diyeceğimizin olamayacağını söylemekte yarar görüyorum.

Milletin iradesiyle seçilenlerdi kayyum atayarak milletin iradesini hiçe sayanlar yine milletin sayesinde bu günkü kudretlerini sürdürmektedirler.

Varsın olsun sizler zevku safa aleminde yaşayan nasıl olsa alacağınız vergilerle bu milleti kuzu görme alışkanlığınızı sürdüreceksiniz. Bu vatanın dürüst namuslu insanlarını artık bir kenara atma sevdasından vazgeçiniz ve onlara dört elle sarılarak yaptığınız hataların bedelini ödeme erdemliğini gösteriniz.

Benim vatandaşımın yüzü gülmüyorsa ve benim vatandaşım umutlarını yarınlar taşıma gücünü kendinde görmüyorsa bu ülkeye yapılan en büyük ihanettir diye düşünüyorum.

Allah bu milletin hayrını almayan ve bu ülke insanının zor koşullar altında sokanlardan her zaman hesap sorulacak günler elbette ki gelecektir.

262 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.