Hoşgeldiniz  

HALK ARTIK BAŞKA ÜLKELERDE YAŞAMAK İSTİYOR

Halit BEYTÜT | 13 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bitmeyen işsizlik, eğitim kalitesi, hayat pahalılığı, ekonominin kötü gidişatı vatandaşların yurt dışında yaşama isteğini zirveye çıkarmış bulunmaktadır.

Benim yaşamaktan büyük mutluluk duyduğum güzel ülkemin insanlarının böylesine üzüntü verici bir düşünceye kapılmış olmalarını büyük bir üzüntü içinde izliyorum. Bu isteğe onları iten nedenler de yukarıda açıkladığım sebeplerden kaynaklanıyor.

Canlarından çok sevdikleri, dedelerinin kanlarıyla sulanan bu vatanlarından ayrılma istekleri son derece düşündürücü olmakla birlikte üzüntü verici bir olaydır.

Ülke vatandaşının refahını sağlayamayan beceriksiz ülke yöneticilerinin bir eseridir bu düşüncelerin hasıl olması.

İşsiz kalan, geçinemeyen ve zam furyaları altında inleyen bir ulusu böylesine mağdur edenler ne yazıktır ki bizim yetişen beyinlerimizin de başka ülkelere gitme arzularını depreştirmiştir.

Ülkede işsizler ordusu oluşmuşken, zam yağmuru altında geçimlerini yapamaz hale getirilen bu güzelim ülkenin insanlarının yurt dışında yasama isteğine neden olanların hiç mi vicdanları sızlamıyor?

Cumhurbaşkanımız bu sorunlar ülkenin her tarafında oluşurken 2023 yılında aya gideceğimizi vaat ediyor.

Ne yaman bir çelişkidir bu ayda değil yerde vatandaş artık açlıktan bile can çekişmeye başlamışken aya gitmeyi müjde gibi vermesi son derece gülünç ve de ibret verici bir durumdur.

Vatandaş aya gitmeyi değil ülkedeki var olan sorunlarla uğraşılması gerektiğini hatırlatıyor da duyan kim?

Bu ülkede huzur kalmadı, bu ülkede vatandaş günlük ihtiyacını bile giderecek durumda değil. Tüketici durumda olan vatandaşların canına Bim, 101, ŞOK gibi sonradan türeme AVM’ler okuyor da alin artık vatandasın canını denilip denetime bile tabi tutulmuyorlar. Olan vatandaşa oluyor, bu ülkeyi yönetenler ne yazıktır ki vatandaşı değil bu paragözleri koruyup kolluyor.

Bu yüzden ülkede yaşayan insanları çök büyük bölümü yaşamını bir başka ülkede geçirme düşüncesine kapılıyor.

Görelim bakalım bu iktidarın şanlı eseri daha bu ülkenin ne çok değerlerini de kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

90 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.