Hoşgeldiniz  

HALK OYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI

admin | 27 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

HALK OYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Oyunları Federasyonunun faaliyet programında yer alan Kulüpler Arası Halk Oyunları yarışması 19 Mayıs Spor salonunda yapıldı.

Yarışma yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde gerçekleşti. Yapılan yarışma sonucunda yıldızlar ve büyükler kategorilerinde BAFGED (Batman Folklor Araştırma Geliştirme Kulübü Derneği), gençler kategorisinde ise 19 Mayıs Gençlik Spor Kulübü Derneği birinci oldu. 3 kategoride birinci olan ekipler, Batman’ı grup müsabakalarında temsil etmeye hak kazandı.

Dereceye giren kulüplere kupa ve madalyalarını Spor Şube Müdürü Burak Eren, Halk Oyunları İl Temsilcisi Sedat Eren ve Batman Üniversitesinden Abdurrahman Yavuz verdi. Yarışma sonucunda konuşan Spor Şube Müdürü Burak Eren “Öncelikle katılım sağlayan ekiplerimize, hakemlerimize, antrenörlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Halk Oyunları bir kültürdür. Bizlerde bu kültürümüzün yaşatılması için elimizden geleni yapacağız. Bugün keyifle ekiplerimizi izledik. Pandemiden sonra, bütün branşlarda yarışmalarımızı yapacağız. Ekiplerimize bölge şampiyonasında başarılar diliyorum” diye konuştu.

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.