Hoşgeldiniz  

HALK PANDEMİYİ UNUTTU GEÇİM DERDİNE DÜŞTÜ… 

Halit BEYTÜT | 28 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizde de her geçen gün artan korona virüs birçok can alırken, halk artık bu lanetli virüsü bile unutmuş geçim derdine düştüğü gözlenmektedir.

Her geçen gün artan zor yaşam koşulları altında adeta inleyen vatandaş virüsü bile unutur hale gelmiş ve nasıl geçineceğinin derdine düşmüş bulunmaktadır.

Vatandaşın geçimini düşünmeyen ve nasıl bir yaşam mücadelesi içinde olduğunu bile nazarı itibaren almayan hükümet yaptığı bütçe açığını ne yazık ki yaptığı acımasız zamlarla halkın sırtından kapatmaya çalışmaktadır.

Suriyeliler maaşa bağlayıp kendi vatandaşına sadaka niteliğinde zam yapan bir iktidar artık bu milleti sevmediğini apaçık bir şekilde ortaya koymuştur.

Hal böyle iken hala bu insanları açlığa mahkum etmeye çalışanlara güven besleyenler olduğunu gördükçe de inanın kahrolmaktan öteye ne yapacağımızı bile şaşırmış bulunmaktayız.

Can derdini unutup sadece yarınını nasıl geçireceğinin derdine düşen bir millet olduk.

Bu eseri ne yazıktır ki 18 yıldır güvenip iktidarda tuttuğumuz insanlar bizlere bunu reva görüyor.

İnanılır gibi değil ama gerçektir bu.

Utanmadan sıkılmadan hala ülkenin durumunu çok iyi göstermeye kalkışmaları da ayrı bir skandaldır. Bu ülkenin insanlarına bunları reva görenlerin vicdandan ne kadar yoksun oldukları da artık gün gibi ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Bu ülkenin vatandaşı hiçbir dönemde bu denli sefil bir duruma düşmemiş ve bu kadar çaresizlik içinde olmamıştır.

AK Parti iktidarının ortaya koyduğu bu eser bizim cennet misali ülkemizin nasıl çıkılmaz bir duruma düştüğünün göstergesi olmuştur.

Bu millet ve bu asil millet hiçbir zaman böylesine bir durumu hak etmemiş ve hiçbir zaman böylesine bir çaresizliğe layık görülmemiştir.

Ne yapılmak isteniyor dedelerimizin kanlarıyla kurdukları bu güzel vatanımıza kast etmek isteyen bedhahlar mı ortaya çıktı da bu denli bir haksızla itildi bu millet…

%0 60 yaşlarında ki vatandaşların bile artık geçinemedikleri için kapı kapı iş aradıkları bir ülke konumuna düşmüş bulunmaktayız.

Emeklisi, memuru, işçisi artık bu ülkede yaşamaktan bile mutsuz olduklarını aşikare bir şekilde söylemekten kaçınmamaktadır.

Sadece koltuklarını koruyabilmek ve ülkedeki felaketin dillenmemesi için her gün gündemi değiştirmekle ülke vatandaşını oyalamaya kalkışanların ülkesi olmayı Asla hak etmedik.

Bu sorumsuzluğu millete reva görenlerin günü gelince elbette ki hesabı sorulacak ve gereken cezai müeyyide uygulanacaktır bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

99 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.