Hoşgeldiniz  

HALK ŞAŞIRMAYA BAŞLADI 

Halit BEYTÜT | 03 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hükümetin acımasız zamlarla vatandaşı adeta hayal kırıklığına uğrattığı bu süre içinde üstüne üstlük akla mantığa dayanmayan vergilerin de üst üste gelmesi vatandaşı artık umutsuzlaştırmaya başladı.

Zam furyasıyla bunalan vatandaşa birde vergileri bindirmek hükümetin vatandaşa karşı ne kadar gaddar bir tutum sergilediğinin de aynası olmuştur.

Ülke vatandaşının refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştırma amacıyla iktidara gelenlerin koltuk sevdasından başka bir düşüncelerin olmadığı gün yüzüne çıkmıştır artık.

Vatandaş nasıl yaşar vatandaş nasıl geçinir umurlarında bile değildir bu günkü iktidarın kendi egolarını tatmin etmek için har vurup harman savurarak bütçeyi boşaltanlar şimdi bütçeyi  yeniden doldurmak için vatandaşın sırtına taşıyamayacağı kadar yükler yüklemeye başladı.

Vatandaşın sırtındaki yükün ağırlığını göz ardı eden zatı muhterem iktidar yetkilileri üstüne üstlük her konuşmalarında da ülkeyi uçurduklarını belirtip yalan dolanla vatandaşı oyalama taktiklerini sergiliyorlar.

Hele hele evlere şenlik bir maliye bakanımız var ki her söyleminde ışıkların göründüğünden bahsetmekte ancak göründüğü dediği ışığın hep karanlıklara gömüldüğünü görmekteyiz.

Buda artist bakanın ne denli oyalama taktikleriyle vatandaşı kandırdığının bariz bir göstergesi olmaktadır.

Ülkemiz insanı artık mutsuz bir hayal dünyansa kapılmıştır.

Bu hükümetin vatandaşı sadece hüsrana uğrattığını görmesi en büyük hayal kırıklığı olmuştur.

Bu nedenle artık geçimini bile yapmakta son derece zorluk çeken vatandaşlar gelecek günlerde nasıl bir mücadele ile yaşamla baş edeceklerinin düşüncesini taşımaktadırlar.

Ülkemizdeki işsizlik ve ekonomik koşulların dibe vurması artık ülke insanını da büsbütün umutsuzluğa itmiş bulunmaktadır.

Hükümetin zatı muhteremleri zevk ve safa içinde yaşamlarını sürdürürlerken çöp bidonlarından ekmek arayan vatandaşın hüzün dolu yaşam tarzını görmezlikten gelmeyi kendilerine adeta ilk edinmişlerdir.

Böylesine çarpık bir düzenin yaşanıldığı benim güzel ülkemi bu hale getirenlerin ne denli başarısız bir yönetimle ülkeyi kar bulutların üzerine çökmesine neden oldukların tüm ülke insanı büyük bir hüzünle gözlemlemektedir.

Bu iktidarın artık ülkeyi yönetemez hale geldiği artık bilinen bir gerçektir ama onlar hala koltuklarından kalkmamayı yeğlemektedirler ve vatandaşı daha çok ezme politikasını sürdürmek istemektedirler.

230 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.