Hoşgeldiniz  

HALKIN FERYADI DUYULMUYOR

Halit BEYTÜT | 06 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünyayı kasıp kavuran korona virüsü alınan tüm önlemlere rağmen ölümlerin ardı arkası kesilmiyor.

Umutlar tükenmiş, gelecekle ilgili hayaller kurulamaz olmuş, ülkemin insanında karamsarlık artık dayanılmaz bir hal almış, fakir daha çok fakirleşmiş, zengin daha çok zenginleşmiş, hayat artık anla bile kazanamaz bir hal almış.

Ülkemi yönetenler tüm bu olumsuzluğa rağmen sadece koltukların koruyabilmenin derdine düşmüştür.

Alınan tüm önlemlere rağmen insanlarımıza umut verebilecek kimse kalmamış.

Çaresizlik girdabına kapılan vatandaş kendisine umut verebilecek birilerini bekler hale gelmiş. Yokluklarla boğuşan ülke insanına umut verecek bir elin özlemini çeker hale gelmiş de umut yerine umutsuzluğu verenlerle karşı karşıya bırakılmış.

Ülkede her gün gündem değiştirilerek tüm umutsuzluk dönemi unutturulmaya çalışılmıştır.

İktidar vatandaşın perişanlık haline aldırmaz bir tutum sergilemeyi yeğ görmüştür.

İşsizlik vatandaşın belini kırmış, yaşamlarını büyük bir sefaletle sürdürmeye çalışırken hala ülkedeki elim durumu görmezlikten gelen iktidar ne yazıktır ki hala ülkede hiç bir sıkıntı yokmuş gibi bir tavır takınmaktan kaçınmamaktadır.

Vatandaş feryada figan ediyor lakin sesini duyan yok. Ülkemin fedakar insanı tüm bu zor koşullara rağmen kaderine rıza göstermekten başka bir şey yapacak gücü bile kendinde bulamıyor.

Gündemi her gün değiştirenler vatandaşı yalan dolanla uyutma taktiklerini her gün hayata geçirip oylamalarını sürdürmekten geri kalmıyor.

Böylesine bir vurdumduymazlığı bu harika millet asla hak etmiyor ama vatandaş ne derse desin yönetenler bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

Bu yaşanmaz hayatı yaratanlar her şeye rağmen bildiklerinden taviz vermiyor, vatandaşı dinlemeyi bile istemiyor.

Vatandaşı böylesine zor yaşam koşullarının içine itenlerin bu millete karşı ne kadar duyarsız olduklarını da artık ortay koymuş bulunmaktan utanç bile duymayacak kadar vicdan yoksunu içine düşmüşlerdir.

Her ne pahasına olursa olsun elbette ki bu zorlu sınavı da atlatacak ve bizlere yaşamı zindana çevirenlerle mutlaka hesaplaşacağımız günler de gelecektir.

112 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.