Hoşgeldiniz  

HANGİ TARAF HAKLI

Halit BEYTÜT | 28 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman Belediye eş başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül korkmaz, yerel basın mensuplarıyla yaptıkları basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundular, belediyeyi son derece büyük bir borçla devir aldıklarını ve bu yüzdende İş Kura yaptıkları müracaatta işçi alımın tekliflerinin bütçeniz müsait olmadığı gerekçesiyle geri çekildiğini belirttiler.
Mehmet Demir kendilerinin artık bir partinin değil batmanda yaşamını sürdüren tüm vatandaşların belediye başkanı olduklarını belirterek kendilerine başka gözle bakmamaları gerektiğine işaret etti.
Belediyenin işçi alımıyla ilgili iddiasına karşılık veren batman valiliği ise belediyenin kendilerine işçi talebinde bulunmadığı belirtiliyor.
Bizlerde vatandaşlar olarak yapılan bu iki açıklama karşısında elbette ki kimin doğru söylediği konusunda kafalarda acabalar çöreklenmiştir.
Belediyemizin 31 Mart Genel seçimindin sonra kayyum yerine seçilen HDP adayları Mehmet Demir ve Songül Korkmaz’ın iyi niyetlerinden asla şüphemiz yoktur, belediye seçimini kazanmalarında sonra ilimizin temizliği için 120 elemanın alınacağın ve bununla da batmanı son derce tertemiz bir kent haline getirmeleri konusundaki talebinin İş Kur tarafından geri çekilmesinin kimin talimatıyla gerçekleştiği konusu açıklığa kavuşturulmasıdır.
Bizler vatandaşlar olarak gerek belediyemizin ve gerekse de valiliğimiz ilimizi görkemli bir il yapma konusundaki çaba sarf ettiklerine kesinlikle inanıyoruz.
Bu nedenle gerek yetkililer ve gerekse de mülki amirimiz konumundaki valimizin de belediyemize gereken yardımı yapmasında büyük yarar olacaktır.
Belediye ye parti gözüyle bakılması aksine 500 bin nüfuslu tüm batman halkının belediye başkanı olduklarını ifade eten eş başkanlara gereken hoşgörüyü göstermek büyüklük olacak buda kardeşliğin ve barışın tesisine en büyük katkıyı sağlayacaktır diye düşünüyorum.
Bizler artık kötü günlerin geride bırakıldığını ve tüm insanların bulundukları illerinde huzur ve güven içinde yaşamlarını sürdürmelerini arzulamaktayız.
Yeter ki bu konuda gereken belediyemiz ve gerekse de valimiz bu konuda gereken adımları akmakta tereddüt etmesinler.
Bizler batmanda yaşamların sürdüren vatandaşlarımızın geçmişte acılar çekmiş bir ilin mensupları olarak insanca yaşama isteğimize karşı her kesimin saygılı olmasını arzulamaktayız.
Her geçen gelişen ve büyümeye yüz tutan ülkemizin en genç illerinden biri olan batman artık güzellikleriyle huzur dolu yaşamıyla anılması istemekteyiz.
Umudumuz hem belediyemiz gereken hizmetleri yapmakta engellerle karşılaşmasın hem de ilimiz valiliği de bu şehrin menfaati için belediyenin yapacağı hizmetlere katkı sunma adına gereken özveriyi ortaya koysun istiyoruz…
Daha güzel ve daha huzur ortamının galebe geldiği bir batmanı hep birlikte yaratma fedakârlığını ortaya koymalıyız.

360 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.