Hoşgeldiniz  

HANIMELİ KAFE VE SATIŞ MAĞAZASI AÇILDI

admin | 02 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

HANIMELİ KAFE VE SATIŞ MAĞAZASI AÇILDI

Hasankeyf’te Hanımeli Kadın Kooperatifi Kafe ve Satış mağazası törenle açıldı.

Batman Valiliğinin öncülüğü ve Hasankeyf Kaymakamlığının destekleri ile ilçede kadın istihdamının artırılması amacıyla 2021 yılında kurulum işlemlerine başlanılan ve 9 aylık çalışmalar neticesinde kurulumu tamamlanan ‘Hasankeyf Hanımeli Kadın Kooperatifi’ Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş ve Batman Valisi Hulusi Şahin’in eşi Ebru Şahin katılımları ile tören eşliğinde açılarak vatandaşlar ile buluştu. 600 m2 alan içerisinde yer alan kooperatif yerli ve yabancı turistlerin daha sağlıklı ve daha nezih bir ortamda ağırlanmasını sağlayacak. Diğer yandan yöremizde yetişen doğal ürünler ve yöresel yemekler vatandaşlarımızla buluşacak.

Hasankeyf Hanımeli Kadın Kooperatifi Satış Mağazası oluşumunda çok büyük destekleri olan Kaymakam Öztürk ise yaptığı konuşmada “Saygı değer Hocam, kıymetli Hanımefendiler, değerli Belediye Başkanım, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz, Batman ve Hasankeyf Kadın Kooperatifimizin çok kıymetli üyeleri, kıymetli muhtarlarımız ve çalışma arkadaşlarım sizleri saygı ve hürmetle selamlıyor, Tarih ve kültür şehri Hasankeyf’te sizleri ağırlamaktan ötürü duyduğum memnuniyeti ifade ediyor ve hepinize hoş geldiniz diyorum.

Bugün hakikaten çok mutluyuz, gururluyuz, heyecanlıyız. Evvela Hasankeyf için, bu turizm şehri için böylesine bir mekânı hayata geçirdiğimiz için mutluyuz. Bugün sadece Hasankeyf Kadın Kooperatifi Satış Mağazamızın açılışını değil aynı zamanda Batman Kadın Kooperatifleri ÇATOM, ADEM gibi kadınların var olduğu, orada üretilen el emeği göz nuru ürünlerin de yer aldığı mağazanın açılışını gerçekleştiriyoruz. Biz sadece 10 ortakla kurulan Hasankeyf kadın Kooperatifi’ne değil bütün bu paydaşlarımıza ve tedarik zincirimize bu geniş halkaya hizmet edebilme imkânı yakalayacağız ve bir şekilde onların da burada gelir elde etmesine imkân sağlamış olacağız. Dışarıdan hiçbir şekilde ürün almadan tamamen yöresel el sanatları ve kendi sanatçılarımız ile tasarlanan ve imal edilen bütün ürünlerimiz içeride sergileniyor” dedi.

Destekleri için Vali Hulusi Şahin’e ve Kadın Kooperatifleri arasında ki dayanışmaya ve koordinasyona sunduğu katkılardan ötürü Hanımefendi Ebru Öztürk’e teşekkürlerini ifade eden Kaymakam Öztürk “Şunu çok iyi biliyoruz Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Toplum bu düşünceden hareket ettik. İnşallah sonuçları da hayırlı olur. Değerli Hanımefendiler sağ olun, bugün bize şeref verdiniz, kadınlarımıza destek oldunuz, inşallah onlar da bu desteğin karşısında ellerinden gelen bütün gayretleri gösterecekler” dedi.

Açılış törenine Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, Ebru Şahin, Kaymakam Şenol Öztürk ve eşi Ebru Öztürk, Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, Dika Genel Sekreteri Ahmet Alanlı, Kadın Kooperatifleri, İlçe Protokol üyeleri, muhtarlar, kurum ve kuruluşlarında çalışan personel ve vatandaşlar katıldı.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.