Hoşgeldiniz  

HARÇLIĞINI İDLİB’E GÖNDERDİ

admin | 20 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İlkokul 3. Sınıf öğrencisinin İdlib halkına yönelik desteği ve mektubu duygulandırdı.

Türk Kızılay’ının İdlib halkı için başlattığı kampanyaya Batman’da birçok kesim tarafından destek sürerken, 16 Mayıs İlkokulu öğrencisinin 5 TL’lik harçlığı ve mektubu duygulandırdı.

“OKUL HARÇLIĞIYLA DESTEK VERDİ”

Batman Valiliği, Türk Kızılay Şubesi ve bazı STK’ların İdlib halkı için başlatılan kampanyaya destekler devam ederken, eğitim yuvalarında da öğrenciler harçlıklarıyla kampanyaya destek sunuyor.

16 Mayıs İlkokulunda ise bir manzara okul idarecileri ve Kızılay Şubesi yetkililerini duygulandırdı.

Sınıf öğrencisi İffet Cihangir, okulda başlatılan kampanyaya 5 liralık harçlığıyla destek verirken, yazdığı mektupla da duygulandırdı. Minik İffet mektubunda “Bir Müslüman olarak sizi çok sevdiğim için okul harçlığımı sizinle paylaşmak istedim. Haberlerde gördüm ki siz İdlib’ten kaçmışsınız. Üzüldüm. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bütün dualarım sizinle. Allah’a emanet olun. İnşallah evinize dönersiniz. Sayın Cumhurbaşkanımıza da sizinle ilgilendiği için teşekkür ederim.” Öte yandan Okul Müdürü Rıfat Fırat ise kampanyaya gösterdikleri ilgiden ötürü öğrenciler ve velilere teşekkür ederek: “Sınırımızda yaşanan bu drama hem öğrencilerim hem de velilerimiz sessiz kalamazdık. Öğrencimizin mektubu da hepimizi duygulandırdı” ifadelerini kullandı.

232 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.