Hoşgeldiniz  

HARÇLIKLARINI YETİMLERE BAĞIŞLADI

admin | 18 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

11 Yaşındaki Hüseyin Şengül, biriktirmiş olduğu harçlıklarını yetimlere verilmek üzere Batman Umut Kervanına bağışlayarak büyük bir örneklik gösterdi.

Babasının kendisine getirmiş olduğu kumbaraya her gün harçlığından kısarak para koymayı alışkanlık haline getiren yüreği büyük Hüseyin Şengül büyüklere örneklik teşkil edecek bir davranış sergiledi. Annesi Fatma Şengül ise tüm çocuklarımıza yetim ve yoksul çocuklara karşı duyarlı olmaları konusunda nasihatlerde bulunduk. Allaha şükür çocuğumuzun kumbarasına para toplayıp yetim çocuklara topladığı için hem seviniyor hem de gurur duyduk dedi. Toplamış olduğu paralarını annesiyle birlikte Batman Umut Kervanına gelerek yetim ailelere verilmek üzere bağışladılar.

Batman Umut Kervanı Sekreteri Faysal Rüzgar “Hüseyin kardeşimizin yapmış olduğu bu güzel davranış bizleri sevindirmiş ve duygulandırmıştır. Dayanışma örneği sergileyen bu kardeşimizi yürekten kutluyoruz. Böyle güzel ve hayırlı işleri tüm anne ve babaların çocuklarına daha küçük yaşta öğretmesi gerektiğine inanıyoruz Bize bu anlamlı yardımı yapan kardeşimize teşekkür ediyor, Rabbim kendilerinden ve ailesinden razı olsun” dedi.

90 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.