Hoşgeldiniz  

HASANKEYF GECE GÖZLEM, FOTOĞRAFLAMA VE KAMP ETKİNLİĞİ

admin | 31 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Hasankeyf’te Gece Gözlem, Fotoğraflama ve Kamp etkinliği açılış programı düzenlendi.

Hasankeyf Uygulama Oteli’nde Türkiye Dağcılık Federasyon Başkanı ve Antarktika Sefer Başkanı Ersan Başar, Türkiye Fotoğrafçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Berk Yürek, İstanbul Üniversitesi Astrofizik Bölüm Başkanı Dr. Tuncay Özdemir, Türkiye Kaya Tırmanışı Kurul Başkanı Abdurrahim Ekin ve Ülkemizin her bölgesinden fotoğraf deneği başkan ve temsilcileri olan; ünlü fotoğrafçılardan; Fadime Zeybek, Aylin Erözcan, Hamit Yalçın, Murat Berk Yürek, Sadiye Bilir, Reha Bilir, Erol Özer, Latif Sakız, Metin Öztürk, Hasan Öykü Muradi ve 150 kampçının katılımı ile açılış programı düzenlendi.

Programa İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ve Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk de konuşmaları ile katıldı. Açılış programından sonra Hasankeyf Müzesi gezildi ve tekne ile Hasankeyf Kalesine geçildi.

Hasankeyf Kalesi’nde ünlü fotoğrafçılar çekimlerini yaparken 100’ün üzerinde çadır Hasankeyf Kalesi’nde Batman çevre illerden gelen kampçılar tarafından açıldı ve 150 doğasever Kalede kampta sabahladı.

Uygulama Otelinde verilen kahvaltı ile etkinlik son buldu. Fotoğraf üstatları Hasankeyf Kalesi’ne hayran kaldıklarını ve tüm fotoğraf severleri ileriki tarihlerde Hasankeyf’e beklediklerini belirtti.

Dağcılık Federasyon Başkanı Ersan Başar’da Hasankeyf’in Kaya Tırmanışı sporu için ülkemizde ve dünyada eşsiz bir yer olduğunu belirterek federasyon olarak üzerlerine düşen tüm görevlere hazire olduklarını belirtti.

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.