Hoşgeldiniz  

HASANKEYF KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

admin | 12 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Samsun Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çiğdem Karaaslan’ın başkanlığında oluşan heyet, Hasankeyf Değerlendirme ve Koordinasyon toplantısına katılmak üzere Batman’a geldi.

Havalimanında; Vali Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutan Vekili J.Albay Kamil Gülen, AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür ve vatandaşlar tarafından karşılanan heyet daha sonra Valiliğimizi ziyaret etti.

Valilik ziyaretinin ardından Hasankeyf ilçesine geçen heyet, Hasankeyf Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısına katıldı.

Batman Üniversitesi Hasankeyf Meslek Yüksekokulu Uygulama Otelinde yapılan toplantıya; Samsun Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Afyonkarahisar Milletvekili ve Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  Vali Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Kasap, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, DSİ 16.Bölge Müdürü Ali Naci Kösalı ve Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Cevdet Çiçek, TOKİ Başkan Yardımcısı Levent Sungur ve ilgili kamu kurumlarının müdürleri katıldı.

Toplantıya ilişkin Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Eroğlu “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile buraya geldik. Amacımız yeni Hasankeyf yerleşkesindeki eksikleri yerinde görmek ve gidermektir. Ilısu Veysel Eroğlu Barajı, gerçekten bu bölgeye hem ekonomik, hem medeniyet açısından çok büyük bir katkı sağlayacak. Şu gördüğünüz Hasankeyf, Türkiye’nin cazibe merkezi olacak. Buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Toplantının ardından heyet, ilçe esnafını ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi. Hasankeyf Müzesi ve Arkeo park alanında incelemelerde bulunan heyet, yürütülen çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra tekne ile Hasankeyf kalesine geçen heyet, burada incelemelerde bulunduktan sonra akşam saatlerinden ilçeden ayrıldı.

97 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.