Hoşgeldiniz  

HASANKEYF ‘SU SPORLARINA’ EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

admin | 01 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Ilısu Veysel Eroğlu Baraj gölünün dolması sonrası Hasankeyf’te Batman Valiliğiinin öncülüğünde yapılması planlanan ‘Hasankeyf Su Sporları Festivali’ hazırlık toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Hasankeyf’te  tarih ve kültür turizminin yanı sıra farklı turizm seçeneklerinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Eylül ayında düzenlenmesi planlanan su sporları festivali için yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, su sporları alanında faaliyet gösteren bazı firmaların yetkilileri, Dragon yarışları, Kano, Kürek, Yelken ve Yamaç Paraşütü sporu ile alakalı sunum yaptı. Ayrıca telekonferans yöntemi ile toplantıya katılan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ve federasyon yetkilileri düzenlenecek yarışmalara ilişkin deneyimlerini paylaştılar.

Toplantıya; Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Müze Müdürü Şehmus Genç, Belediye Spor İşleri Müdürlüğü, İl Kültür Turizm Müdürlüğü yetkilileri, su sporları ve yamaç paraşütü alanında faaliyet gösteren bazı firmaların yetkilileri katıldı.

139 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.