Hoşgeldiniz  

HASANKEYF’E GÖL MANZARALI FUTBOL SAHASI

admin | 09 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’te daha önce projesi onaylanan nizami sentetik yüzeyli futbol sahasının yapımına tekrar başlandı.

Pandemi sürecinden dolayı yapımına ara verilen göl manzaralı futbol sahasının 2020-2021 futbol sezonuna yetiştirilmesi için yoğun bir çaba sarf ediliyor. Türkiye’nin ender futbol sahaları içerisinde olacak. Son derece modern bir şekilde yapılan sentetik yüzeyli futbol sahasının bitimiyle ilçede, spora olan ilginin artması hedefleniyor.

“ÖRNEK FUTBOL SAHASI OLACAK”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk “Tarihi ilçemizdeki futbol sahasının bitirilmesini heyecanla bekliyoruz. Pandemi sürece olmamış olsaydı, şuanda futbol sahamız ilçe halkının ve gençlerimizin hizmetinde olacaktı. Zorunlu olarak verilen aranın ardından tekrar çalışmalara başlanıldı. Bu sahamızda oynanacak futbol müsabakalarının seyir ve manzara zevki diğer sahalara oranla daha güzel olacak. Önümüzdeki amatör sezonunda resmi amatör müsabakalara ev sahipliği yapacak. Buda ilçemiz için önemli bir gelişmedir. Sahanın yapılmasında büyük destekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Sayın Valimiz Hulusi Şahin’e, Sayın vekilimiz Ziver Özdemir’e ve spor yatırımlarımızı destekleyen herkese teşekkür ederiz. Gençlerimiz ve sporumuz için ne kadar hizmet etsek azdır” dedi.

Hasankeyf Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Veysi Datlı ise, projenin her aşamasıyla yakından ilgilendiklerini ifade ederek “Kısa zamanda bitirilmesini heyecanla beklemekteyiz” dedi.

 

70 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.