Hoşgeldiniz  

HASANKEYF’TE İNCİR DİKİM ETKİNLİĞİ YAPILDI

admin | 06 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi Hulusi Şahin’in himayelerinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve Hasankeyf Kaymakamlığımız koordinesinde tarımsal deneme ve demonstrasyon alanında incir fidesi dikim etkinliği gerçekleşti.

Proje kapsamında yaklaşık 70 dekarlık alana incir, kayısı, şeftali, armut, elma, zeytin, nar ve fıstık olmak üzere 1470 adet meyve fidanı, 9000 adet lavanta ve 5400 adet aromatik bitki olmak üzere toplamda 15.000’e yakın fidan dikimi Tarımsal Deneme alanında toprakla buluşturuldu.

Projenin hayata geçmesiyle birlikte hem yeni meyvelerin bölgede yetiştirilmesi sağlanacak hem de çiftçilere doğru tarım uygulamaları hususunda pratik eğitim verilmiş olacak.

Etkinliğe Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Kaymakam Şenol Öztürk, Hasankeyf Belediye Başkan V. AbdullahTarhan, Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, İl Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Batman Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Adnan İnanç, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Muharrem Aksoy, İncir Araştırma Enstitüsü Dr. Birgül Ertan, Dr. Sunay Dağ, Ziraat Mühendisi Eşref Tutmuş, Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldı.

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.