Hoşgeldiniz  

HASANKEYF’TE TURİZM TOPLANTISI

admin | 09 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk başkanlığında turizm değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakam Şenol Öztürk, tarihi ve doğası ile dünya turizminde önemli yer edinecek Hasankeyf’in tanıtımı ve turizm odağı haline getirilmesi için çalışmalarını sürdürürken, değerlendirme toplantılarında da kurumlar arasındaki koordinasyonu sağlamaya devam ediyor.

Hasankeyf’te yakın zaman kurulacak olan Hasankeyf Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin çalışmaları ile ilgili bilgi alışverişi yapılırken, tur otobüslerinin ilçede geçirecekleri zamanın uzatılması konusunda değerlendirmeler yapıldı.

İlçenin tanıtımı ve gelen turistlere satışının sağlanması amacıyla hediyelik eşya üretimine ağırlık verilerek, üretimi devam eden kilim dokumacılığı, heykeltraş çalışmaları ve magnet çalışmaları yapan üreticiler ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün fikirleri ele alındı.

Kaymakam Öztürk Başkanlığı’ndaki toplantıya, Proje Koordinatörü  Şehmus Bıçakçı, TÜRSAB Yetkilisi Ahmet Akman, Hasankeyf Uygulama Oteli Müdürü Erşat Tan, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, İlçe Tarım Müdürü Muharrem Aksoy, Müze Müdürü Mehmet Cabir Alper, Belediye Zabıta Amiri Süleyman Akbel ve ilgili kişiler katıldı.

70 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.