Hoşgeldiniz  

HASTANIN BOYU BİR GÜNDE 30 CM UZADI

admin | 21 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Pandemi kısıtlamalarına rağmen Özel Batman Dünya Hastanesi teknik alt yapı donanımı, ekipmanları ve hizmet kadrosu ile sağlık turizminde bölge ülkelere sağlık sunmaya devam ediyor.

Iraktan gelen Sılva Atoo Raınal Albırhım isimli bayan hasta Özel Batman Dünya Hastanesinde görev yapmakta olan başarılı operasyonlarla adından söz ettirmiş Op. Dr. Mustafa Başaran’ın kapısını çaldı. İleri düzeyde Skolyoz tanısı konan hasta Doktor Başaran ve ekibi tarafından ameliyata alındı. 12 saat süren başarılı ameliyatta bel ve sırt eğrilikleri tamamen düzeltilerek boyunun 30 cm uzaması sağlandı. Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan hasta Sılva “Doktoruma minnettarım sayesinde bende akranlarım gibi bir görünüşe sahip oldum ne kadar teşekkür etsem az kalır” dedi.

Op. Dr. Mustafa Başaran “Başta Skolyoz , Tetredcord (gergin omurilik) sendromları, çocukluk çağı kafa şekil bozuklukları omurilik tümörleri, beyin sapı tümörleri, birinci ve ikinci boyun omurga kırığı vidaları transkranial hipofiz tümörü ve benzeri birçok ameliyatı yaparak batmanda ilk olduklarını bu şekilde komplike ve nitelikli ameliyatların sadece A sınıfı ve üst düzey hastanelerde ve seçkin ekipler tarafından sadece birkaç merkezde gerçekleşebildiğini söyleyerek  bu ve benzeri operasyonların tamamını Özel Batman Dünya Hastanesinde yapmaya devam edeceklerini bildirdi” ifadelerini kullandı

148 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.