Hoşgeldiniz  

HAYAL ALEMİNDE YÜZENLER…

Halit BEYTÜT | 16 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çarşamba günkü ana haber bülteninde emeklilere kendi dönemlerinde 27 kat zam yaptıklarını ifade etti de biz emekli kesim bu açıklama karşısında gerçekten şoke olduk.

Ülkemizde her bakımdan ezilen ve de mağdur olan kesim emekli kesimi olmasına rağmen 27 kat zam yaptıklarını iddia edenlerin resmen hayal aleminde yaşadıklarına inanmamak elde değil.

2002 yılında iktidara gele ve yaklaşık 20 yıla yakındır iktidarda kalan AK Partinin emekli kesime bakış açısını bilmeyenimiz yok.

Her 6 ayda bir zam yapılan emeklilere reva görülen zam oranı sadece yüzde 3.yüzde 4 yada yüzde 5 olarak reva görülmüş ve özellikle iktidarın yalakalığına soyunan TÜİK’in her 6 ay geldiğinde sadece emekli kesim fazla zam almamaları için artan enflasyonunu düşük gösterip emeklilere sadaka niteliğindeki zammın olmasını sağlayarak yalan rakamlarla emekli kesimi oyalama taktiklerini sürdürmektedir

Sözde Türkiye İstatistik kurukun7n en ciddi kurumu iken zati muhterem iktidar yöneticilerin gazabına uğramamak için emekli kesimin psikolojisini bozucu rakamlarla emekli kesimin alması gereken zammın önüne geçmesi em3kli kesime vuran bir darbeden başka bir icraat değildir.

Bakın 2002 yani Ak partinin iktidara geldiği yılda emekliliğini kazanan bir vatandaşımız Erdoğan’ın 27 kat zam verildiğini iddia etmesini hayretle karşıladıklarını ifade ederlerken cumhurbaşkanını açıklamasını son derece mantık dışı bir açıklama olduğundan hem fikir olmuşlardır.

BUGÜN Bu ülkede ezilen, hor görülen milyonlarca emeklinin acımasız sıkıntılarına rağmen emekli maaşlarına 27 kat zam yaptıklarını ve bununla da övündüklerini dile getirenlerin yarın bu insanların karsısına çıkınlamalarına rağmen yuhalanacaklarını hesaba katmayanlar gelen fanı elektrik zamları karşısına bir deli yüreklinin bunlara dur demesinin zamanı gelmiş geçmiştir.

Emekliye iktidara geldiklerinden bu yana yaşıyorken ölmüş gözüyle bakan bir zihniyetle yürütenlerin gazabından kurtulamamış milyonlarca emekli bu yuzd3n umutsuz ve bu yüzden öfke kusmaktadır.

Bir zamanların üretkenlerine sadaka verir gibi maaşlarına 27 kat zam yaptık diyen bir zihniyetin sözlerinin ne denli oyalamacı bi4 taktik olduğuna inanıyor tüm emekli kesim…

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.