Hoşgeldiniz  

HAYAT ARTIK ÇEKİLMEZ OLDU…

Halit BEYTÜT | 20 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hem pandemi hem de ülkenin genelinde artan işsizlik ne yazık ki hayatı çekilmez hale getirmiş bulunmaktadır.

Çaresizliğin doruğa ulaştığı bir dönemi yaşamak zorunda bırakılan ülke insanı tüm umutların yitirmiş, gelecekle ilgili endişelerini yasamaya başlamıştır. Ülke yönetenleri bu çaresizlik içinde kıvranıp duran insanlara sadaka verir gibi sözde desteklerle halkı uyutma tiyatrosunu oynamakla meşguller.

Böylesine bir girdaba düşmüş, böylesine bir çaresizliğe sevk edilen insanları böylesine tiyatro oynar gibi oyalama taktikleriyle uyutmaya çalışanların ne kadar milleti düşünemez hale geldiklerini büyük bir hayal kırıklığıyla izleme talihsizliğini yaşıyoruz.

Yıllarca ülkeyi yönetenlerin millete karsı sorumluluklarını da nasıl unuttuklarını da hayretle izliyoruz.

Bu ülkenin insanının ne kadar fedakar olduklarını, bu ülkenin insanlarının vatani için ne denli kemer sıkmaya mahkum edildiklerini de unutanların millete karsı vefa borçlarını ödemeyi bile bir kenara attıklarına da tanık oluyoruz.

Bir pandemi illeti nice canları alıp götürdü de nice insanlarımız günlerce hatta aylarca yakalandıkları korona illetinden nefes bile almaktan zorluk çektikleri halde bir aşıyı bile onlara çok görenleri izlemek bu millete en büyük işkence yaşarttılar da onlar hala koltuklarını kaybetmemek adına ölen ölür kalan sağlar bizimdir rolünü oynamaya devam ediyorlar.

Böylesine acımasız böylesine bir vurdumduymazlıkla yönetilen bu güzelim ülkenin insanları bunu hak etmediler.

Simdi bu çekilmez yaşama mahkum edilen benim ülkemi fedakar insanları hayat küskün yaşama gücünü bile yitirmekle karşı karşıya kalmışlardır.

Pandemi doneminde her turlu vurgunu yapan ve trilyonlarina trilyonlarca lira katan ulkenin firsat düşkunleri hayatlarının en guzel donemini yaşarken evine ekmek bile gotüremeyip yaşamina son veren insanlarin feryatlarını bile duymazliktan gelenleri izlemekle yetiniyoruz

Bu anlamsız düşuncelerle ulkeyi yonetenleri biz vatandaslar olarak Allaha havale etmekten baska bir sey yapamamanın ezikliğıni yaşıyoruz.

122 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.