Hoşgeldiniz  

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KUTLANIYOR

admin | 03 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa kutlanan 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası ilimizde çeşitli etkinliklerle ve coşkuyla kutlanıyor.

Bireysel ve toplumsal gelişim ile istihdam öncelikli bir yaklaşımla bireyin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Maarif Müfettişleri Koordinatörü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi idareci ve eğitimcileri, usta öğreticiler, kursiyerler ve aileleri katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerinin birinci gününde spor gösterisi kapsamında tekvando ve masa tenisi gösterisi, el sanatları ve giyim atölye çalışmaları kapsamında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda üretilen el emeği göz nuru ürünler sergisi yer aldı.

Spor etkinliklerini takip eden Müdür Kurtaran; çocuklarla bir süre sohbet edip onlara kitap hediye etti. Spor etkinliklerinin ardından el sanatları ve giyim atölyesi çalışmaları karma sergisini gezip usta öğreticilerden ve kursiyerlerden çalışmalar hakkında bilgi alan Kurtaran, kursiyerlere başarı dileyip usta öğreticilere teşekkür etti.

Müdür Kurtaran “Her yaşta, her yerde,  herkese eğitim sloganı ile hizmet yürüten Halk Eğitimi Merkezlerinin, örgün eğitimin yanında örgün eğitim dışına çıkmış bütün yaş gruplarına kişisel gelişim, meslek edindirme, spor ve hobi kursları ile eğitim faaliyetlerini yürüten Hayat Boyu Genel müdürlüğümüz yürüttüğü bu güzel çalışmalarla Türkiye genelinde güzel bir hareketlilik oluştu. Hayat Boyu Öğrenme kapsamında 3645 kurs modülümüz bulunmakta bu kurslarımız yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

Yaptığımız çalışmalarla her yaştan vatandaşımızın kurslarımızdan faydalanmalarını sağlıyoruz. Hedefimiz daha fazla kurs çeşidi ile daha fazla kursiyerlere erişmek, üretmek, üretime yönelik kurslar düzenlemek, istihdama katkı sağlamak, kişisel bilgileri desteklemek, girişimcileri cesaretlendirmek, usta ve zanaatkarlara destek olmaktır. Vatandaşlarımızı aynı zamanda estetik değerlerle buluşturarak ruhları kaliteli vakit geçirmelerine yardımcı oluyoruz. Bundan sonraki süreçte yapacağımız çalışmalarla kurslarımızdan daha çok kişinin faydalanmasını sağlayacağız.

Özellikle Sayın Bakanımızın ve Genel Müdürlüğümüzün hassasiyetleri bize motivasyon oluyor. Bizler de artan bu motivasyonumuz ile çok daha güzel çalışmalar yapacağız. Her ne kadar tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgınla mücadele dönemine denk geldiği için el ele olamasak da yüreklerimizde sosyal mesafe tanımadan kutlayacağımız Bu etkinliklerde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Hayat Boyu Öğrenme haftamız kutlu olsun” dedi.

Etkinliklerin ikinci gününde Halk Eğitim Merkezimizde açılan resim kurslarında kursiyerler tarafından yapılmış resimlerden oluşan karma resim sergisi eşliğinde kursiyer ve ailelerine yönelik müzik dinletisi yapıldı.

Etkinliklerin üçüncü gününde ise farkındalık eğitimi ile özel eğitime ihtiyaç duyulan bireylere ve ailelerine yönelik eğitim faaliyetlerin tanıtımı yapılacak.

70 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.