Hoşgeldiniz  

HAYAT NORMALE DÖNER Mİ  

Halit BEYTÜT | 03 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs nedeniyle yaşam tarzının tamamen değiştiği bir dönemi yaşamaktayız.

Şimdi tüm Avrupa ve ülkemizde virüs nedeniyle yapılan kısıtlamaların çoğu kaldırılmış bulunmaktadır.

Bu nedenle eskiden olduğu gibi yeniden normal hayata dönüşüp dönüşemeyeceği merak konusudur.

Tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de uygulanan kısıtlamaların büyük bir bölümü kaldırılmış bulunmaktadır.

Kaldırılmış olmasına kaldırılmış ala bazı uygulamalarında aksaksız yapılması öngörülmüştür özellikle hijyene azamı şekilde dikkat edilmesi maskesiz gezilmemesi ve sosyal mesafelerdin korunması gibi uygulamalarda da olmazsa olmazı gereği dikkatlere sunulmuştur.

Vakaların artmaması ve vatandaşların uygulamalara azami şekilde özen gösterilmesi ve titizlikle uygulanması halinde bu illetle olan savaşımızdan zaferle çıkmamamız için hiçbir neden olmayacaktır. İlimizde de bu uygulamaların mutlaka ama mutlaka titizlikle uygulanması halinde ilimizin de bu belayı savuracağından hiç şüphemiz olmayacaktır.

Ben tüm batmanlı kardeşlerimizin bu konuya gereken hassasiyeti göstereceğine ve bu illet virüse kapılmamaları adına gereken hassasiyeti ortaya koyacaklarına olan inancım sonsuzdur.

Batman ülke genelinde en az zayiat veren bir ildir.

Buda gösteriyor ki ilimiz vatandaşları söylenin ve yapılması gereken kurallara son derece duyarlılık stermiş ve en az zayiatla bu illet virüsten az asarla çıkmayı başarmışlardır.

Bu nedenle batman halkına b konuda gereken teşekkürü bir borç bildiğimizi ifade etmek isterim.

Korona virüs nedeniyle evlerine 2.5 aydır neredeyse ev hapsine mahkum edilen 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik yapılan kısıtlama son derece ürkütücüdür.

2.5 aydır evlerinden dışarı çıkamayan ve adeta bunalım geçiren bu yaştaki vatandaşlarımıza da bir esneklik yapılmasının zamanının geldiğine işaret etmek istiyorum.

65 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız bu dönemde kurallara en çok riayet eden kesim olmuştur.

Bu da artık normalleşmeye adım adım girildi bu günlerde bu insanlarımıza da sadece pazar günleri verilen 5 saatlik sürenin birkaç gün yayılması gerektiğini iade etmekte yarar görüyorum.

“,5 aydır tüm dünyayı saran ve korkutucu boyutlara ulaşan virüs illetinin bir an evvel dünyamızı ve ülkemizi terk etmesini diliyor, bu illet sonucunda yaşamlarını yitiren insanlarımıza Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyor. Hayatımızın normalleşme sürecine girmesini temenni ediyorum.

Tüm vatandaşlarımızın bu süreci en iyi şekilde değerlendireceğine ve virüsün başarılı olmaması için üzerlerine düşeni yapacaklarına olan inancım sonsuzdur.

205 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.